Regióny Bratislava

ADRENALÍNOVÝ ZÁŽITOK: Otužilci preplávali búrlivý Dunaj

BRATISLAVA – Tisíc otužilcov cez víkend preplávalo rozbúrený Dunaj na akcii Trans Danube Swim. Medzi nimi nechýbal ani primátor hlavného mesta Matúš Vallo, či bývalý viceprimátor Juraj Káčer. 

 

V nedeľu (5.9.) sa konal najväčší plavecký maratón. Zúčastnilo sa viac ako 1000 vytrvalých plavcov. Otužilci odštartovali z brehu pred mostom Lafranconi zo Starého Mesta a ich cieľom bol pontón v Petržalke pod Aušpicom. Trať bola dlhá približne 1300 m a voda mala tento rok iba 16 stupňov Celzia. Akčné podujatie sa koná v rámci Dunaja iba na Slovensku. Všetci plavci mali rovnaké čiapky, ktoré boli podmienkou pre vstup do vody.

Zapojili sa aj plavci z bratislavského magistrátu.
Zdroj: Adam Velček

Matúš Vallo zdolal prúdy divokej rieky ako jediný primátor na Slovensku. Na akciu pozval aj bývalého viceprimátora mesta Juraja Káčera, ktorý je v súčasnosti generálnym riaditeľom Sociálnej poisťovne. “Zavolal ma primátor Vallo. Ako viceprimátor som sa zúčastňoval väčšiny športových podujatí, čo sa v meste organizovali,” prezradil pre Zoznam.sk bývalý viceprimátor. “Je to naozaj veľký adrenalínový zážitok, plávať cez Dunaj. Aj Bratislava z rýchlo tečúcej vody vyzerá inak,” vyjadril svoje pocity krátko po svojom športovom výkone.

Primátor Matúš Vallo s viceprimátorkou Lenkou Antalovou.
Zdroj: Adam Velček

Počasie bolo veľmi pekné, organizátor oznámil historicky najväčšiu účasť. “Stretol som veľa známych, voda bola dosť chladná, ale dalo sa to zvládnuť,” rozpráva ďalej Káčer. “Bol som v teame Bratislava, rovnako ako v roku 2019. V roku 2020 som sa nemohol zúčastniť pre chorobu,” ozrejmil na záver.

Riaditeľ Sociálnej poisťovne Juraj Káčer neskrýval nadšenie.
Zdroj: Adam Velček
Galéria
navigate_before
navigate_next