Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Afgánec a Sýrčan si u nás urobili biznis s cudzincami

Polícia obvinila dvoch cudzincov z prevádzačstva. Zdroj: Polícia SR
BRATISLAVA  – Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii vzniesol obvinenie dvom cudzincom vo veku 28 a 22 rokov za zločin prevádzačstva. Obaja mali umožniť nelegálny prechod cez slovenskú hranicu do Rakúska minimálne 16 osobám.
Podľa policajných informácií mali dvaja občania Afganistanu a Sýrie ponúkať prevoz cez hranice do Rakúska občanom Afganistanu, Nepálu a Indie. Cudzinci boli žiadateľmi o azyl na našom území a do času rozhodnutia o ich žiadosti boli umiestnení v pobytovom tábore. Doposiaľ sa podarilo preukázať, že pomohli nelegálne prekročiť štátnu hranicu 16 osobám.
Po uzatvorení dohody mali cudzincov odviezť na železničnú stanicu v Bratislave a pomôcť im nastúpiť do nákladných súprav vlaku, najmä medzi osobné autá, ktoré boli umiestnené na vozňoch. Takýmto spôsobom cudzinci potom nelegálne prekročili hraničný priechod do Rakúska. Za úspešný prevoz mali obvinení inkasovať sumy od 200 do 500 eur za osobu.
Policajti vykonali minulý týždeň dve domové prehliadky, jednu v pobytovom tábore a druhú na ubytovni v Bratislave. Zaistili veci súvisiace s týmto trestným činom, ako sú mobily a rôzne listinné dôkazy. Obvinení muži budú stíhaní na slobode. Po dokázaní viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody v trvaní od siedmich do 10 rokov.
Zdroj: FB-Polícia SR