Regióny Prešov Stropkov

Agresívny mladík napadol a ťažko zranil iba mladistvé dievča. Teraz má na krku ublíženie na zdraví a väzenie

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

STROPKOV – Z prečinu ublíženia na zdraví polícia v Stropkove obvinila 22-ročného muža z obce Kružlová v okrese Svidník. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

 

“Začiatkom júla tohto roku vo večerných hodinách pred jedným z rodinných domov fyzicky napadol 16-ročnú slečnu. Kopol ju do kolena, a to tak, že jej spôsobil zranenie, ktoré si vyžiadalo dobu liečenia päť až šesť týždňov. Mužovi bolo vznesené obvinenie z uvedeného trestného činu,” uviedla Ligdayová. Podľa jej slov mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až dva roky.

Polícia vo Svidníku obvinila z trestného činu nebezpečného prenasledovania aj 47-ročného Svidníčana. Muž prostredníctvom správ a internetovej komunikácie z rôznych telefónnych čísel opakovane kontaktoval 42-ročnú ženu i jej 70-ročnú mamu. “Atakovaná žena si zmenila telefónne číslo, no ani to nepomohlo. Muž jej začal na adresu jej pracoviska posielať balíky,” priblížila Ligdayová s tým, že muž je stíhaný na slobode a hrozí mu ročný trest odňatia slobody.