Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Udrie ZIMA naplno alebo poteší aj TEPLEJŠIE počasie? TOTO očakávajte v najbližších dňoch

Takto nasnežilo v Pieninách tento týždeň, snehovú nádielku očakávame na Slovensku aj blížiaci sa týždeň. Ilustračné foto. Zdroj: M.H.

BRATISLAVA – Teplé počasie je za nami. A aj keď zima sa oficiálne začne až 21.decembra, musíme si už zvykať na chladné počasie. Čakajú nás mrazivé noci a nízke denné teploty. V stredných polohách nad 550 metrov nad morom môže snežiť.  

 

V pondelok má byť podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu  miestami zmenšená oblačnosť, ojedinele cez deň dážď. Zrážky sa vyskytnú najmä v západnej polovici krajiny. Zajtrajšia teplota sa bude pohybovať v rozpätí od 1 do 9 stupňov.

V utorok nás čaká oblačné počasie s lokálnymi zrážkami a teplotou od 2 do 8 stupňov Celzia. Zrážky alebo mrholenie by sa mali prejaviť ojedinele v popoludňajších hodinách, na západe na mnohých miestach. Od stredných polôh sneženie. Ojedinele hmla a poľadovica. Najnižšia nočná teplota 1 až -4, v údoliach pri zmenšenej oblačnosti
okolo -6 st. Najvyššia denná teplota 3 až 8, na Horehroní, Spiši, Gemeri okolo 1 st.

V stredu a vo štvrtok sa miestami vyskytnú dažďové, zmiešané, vo vyšších polohách snehové zrážky, pri 2 až 10 stupňoch. Najnižšia nočná teplota 4 až -1, na západe ojedinele okolo 6 st. Najvyššia denná teplota 4 až 9 st.