Politika Zahraničné Top

Akoby som na sebe cítila chápadlá: Exmodelka vzniesla vážne obvinenia proti Donaldovi Trumpovi

Donald Trump mal sexuálne obťažovať modelku. Zdroj: TASR / AP

WASHINGTON – Nejde o prvé obvinenie zo sexuálneho obťažovania, ktorému čelil americký prezident Donald Trump, prišlo však v mimoriadne nepriaznivej dobe. Voľby v USA sú na spadnutie a práve teraz sa bývalá modelka rozhodla porozprávať o údajnom Trumpovom útoku.

 

The Guardian uskutočnil exkluzívny rozhovor s bývalou modelkou Amy Dorrisovou. Dnes 48-ročnú ženu údajne pred 23 rokmi sexuálne obťažoval na US Open v New Yorku vtedy 51-ročný biznismen Donald Trump.

Nedokázala sa zo situácie vyvliecť

Dorrisová a jej vtedajší partner, vydavateľ a podnikateľ Jason Binn, boli vraj na návšteve počas predĺženého víkendu. Binn dokonca označil Trumpa za „najlepšieho priateľa“. Pobyt má dokazovať niekoľko obrázkov, ktoré má spravodajský portál k dispozícii.

Záležitosť sa mala odohrať vo chvíli, keď Trump zastavil Dorrisovú pred toaletou a dotkol sa jej intímnych častí tela. Keď ho odmietla, reagoval podľa jej tvrdenia tým, že ju chytil ešte pevnejšie. „Akoby som na sebe cítila chápadlá,“ uviedla Dorrisová.

Krátko nato hovorila o incidente s priateľmi, svojou matkou aj terapeutom. Nezávislý výskum údajne ukázal, že svedectvo bývalej modelky by zodpovedalo znalostiam ľudí, ktorým sa zverila. Americký prezident však prostredníctvom svojich právnikov všetky obvinenia odmietol. Binn urobiť vyhlásenie pripravený nebol.

Po údajnom incidente bola Dorrisová údajne v akomsi „šoku“ – akoby zo samotnej negatívnej skúsenosti a množstva udalostí „zmeravela“. Trump sa jej vraj opakovane pýtal, či si vie predstaviť žiť s ním. „Nemala som peniaze a nemala som kam ísť,“ povedala dnes 48-ročná žena, a preto zatiaľ zostala s jedným priateľom v New Yorku.

Podľa Trumpových právnikov sú to mocenské hry

Druhá strana však tvrdí niečo iné. Načasovanie tohto obvinenia by malo podľa nich byť iba politicky motivovaným činom. Americké voľby sa totiž blížia a Trump by sa podľa názoru Trumpových právnikov mohol dostať do nevýhody. Keď sa súčasný šéf Bieleho domu uchádzal o prezidentský úrad v roku 2016, niekoľko žien verejne hovorilo o jeho sexuálnych útokoch. Dorrisová sa vraj už vtedy pohrávala s myšlienkou vyrozprávať svoj príbeh, nakoniec sa však prevládol strach o bezpečnosť svojej rodiny.

Teraz sú však jej dve dcéry vo veku, v ktorom si z nej ako matky musia brať „vzor“. “Mala som plné zuby toho, že som ticho. Je to trochu ako katarzia. Chcem to len zo seba dostať von. A chcem, aby ľudia vedeli: toto je muž, toto je náš prezident. Toto sú veci, ktoré robí a to je neprijateľné,“ uviedla Dorrisová.

Mohlo by vás zaujímať: