Kauzy Domáce

AKTUÁLNE Antonina Vadalu v Taliansku odsúdili na 9-ročné väzenie

Antonino Vadala. Zdroj: TASR / František Iván

BRATISLAVA – (Redakcia, TASR) Podnikateľa talianskeho pôvodu, o ktorom písal aj zavraždený novinár Ján Kuciak, Antonina Vadalu, v Taliansku odsúdili na 9 rokov väzenia. Informuje o tom na svojej stránke Investigatívne centrum Jána Kuciaka. O tom, že Vadala bol odsúdený za pašovanie drog, píšu talianske médiá.

 

Benátsky súd odsúdil v stredu podnikateľa Antonina Vadalu na deväť rokov a štyri mesiace väzenia za pašovanie drog z Južnej Ameriky do talianskej Kalábrie. Malo ísť o kokaín. Spolu s Vadalom bolo v rámci procesu odsúdených ďalších 17 podozrivých. Informovali o tom regionálne noviny Gazzetta del Sud.

Talianske médium zároveň poukazuje na to, že ide o podnikateľa Vadalu, ktorý bol v minulosti zatknutý a vyšetrovaný v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

Vadalu zadržali v marci 2018 v Michalovciach na základe európskeho zatýkacieho rozkazu. Podľa medializovaných informácií z tohto roka mal Vadala v rámci obchodovania s mäsom do Turecka cez Balkán údajne aj pašovať drogy.