Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Biznis nášho ZNÁMEHO veľkopodnikateľa KRACHUJE! Štátu došla trpezlivosť, robí razantný krok: Vieme viac

Podnikanie, prepúšťanie, peniaze, financie, Slovensko. Ilustračná foto. Zdroj: Pixabay/Freepik
Ilustračná foto. Zdroj: Pixabay/Freepik

BANSKÁ BYSTRICA – Známa firma zameraná na hydinu dlhuje na daniach desiatky miliónov eur. Za biznisom s hydinou pritom stojí podnikateľ obvinený z daňových podvodov.

Do konkurzu aktuálne mieri spoločnosť Hydina Slovensko. Ako informujú Hospodárske noviny, Finančnej správe dlhuje 23 miliónov eur. Keďže daniarom sa dlhodobo nedarilo vymôcť financie prostredníctvom exekúcie, pristúpili k razantnému riešeniu. Daňový úrad v Banskej Bystrici poslal firmu so sídlom v Lieskovci (okres Zvolen) do konkurzu. Ak to súd schváli, nasledovať by mal rozpredaj majetku firmy, aby sa tak aspoň sčasti splatil dlh.

Rok vo väzbe a celkový dlh 35 miliónov

Ako píšu HN, hoci konečným užívateľom výhod firmy Hydina Slovensko je oficiálne Simona Konkoľová, v pozadí firmy stojí známy podtatranský podnikateľ Pavol Konkoľ. Ten je prepojený s ďalšími hydinárskymi firmami, a to Podtatranská hydina a Hydina SK. Všetkých troch subjektov sa aktuálne dotýka konkurzné konanie. “Dovedna spoločnosti naviazané na podnikateľa Pavla Konkoľa dlhujú štátu takmer 35 miliónov eur,” píšu.

Podnikateľ je pritom namočený v dvoch kauzách. V minulosti sedel rok vo väzbe. Dôvodom bolo podozrenie z daňových podvodov, v rámci ktorých mali firmy cez fiktívny biznis získavať neoprávnené vratky DPH a krátiť dane. Aktuálne v tejto kauze ešte prebieha súd.

Konkoľ figuruje taktiež v kauze Babylon, podľa ktorej bol vydieraný väzobným stíhaním, ak nezaplatí požadovanú sumu.

Prečítajte si tiež:


BANKROT a PREPÚŠŤANIE! Na Slovensku KRACHUJÚ dve významné firmy: Podnikali s TOP hráčmi, ale padli na kolená