Spoločnosť Kauzy Domáce Top

Dvojica z Kuciakovej kauzy má na krku ďalšie obvinenie z vraždy

Zdroj: Glob.sk I David Duducz

BRATISLAVA/KOLÁROVO – Na krku majú ďalšie obvinenie. Reč je o bratrancoch z vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej – Miroslavovi Marčekovi a Tomášovi Szabóovi. Tí mali pred tromi rokmi v Kolárove zavraždiť miestneho podnikateľa, pričom motívom mali byť peniaze. Polícia ich tak teraz obvinila z obzvlásť závažného zločinu úkladnej vraždy. 

 

Podľa policajných informácií mala obvinená dvojica násilne vniknúť do rodinného domu kolárovského podnikateľa Petra Molnára s jediným cieľom – získať majetkový prospech. Dodali, že tak urobili po vzájomnej dohode ešte v decembri 2016. Zhruba v polovici apríla mali policajti z NAKA nájsť vo vodnom toku zbraň, z ktorou mala dvojica strieľať. Miesto policajtom označil jeden z obvinených Miroslav Marček. “Vyšetrovateľ národnej protizločineckej jednotky NAKA vzniesol obvinenie osobám T.S. a M.M. pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy podľa § 144 ods. 1, ods. 2 písm. e) f) Trestného zákona,” uvádza Policajný zbor na sociálnej sieti. Za trestný čin úkladnej vraždy z osobitného motívu, alebo v úmysle získať majetkový prospech, obom hrozí za mrežami 25 rokov až doživotie. 

Informáciu, že vrahmi podnikateľa sú Tomáš Szabó a Miroslav Marček mal policajtom povedať tretí obvinený z Kuciakovej vraždy sprostredkovateľ Zoltán Andruskó. Dôvodom údajne boli peniaze, vrahovia mu mali najskôr streliť do kolena a potom mu udeliť smrtiacu ranu zozadu do hlavy. Peter Molnár podnikal v doprave, v tom čase vozili autobusy ľudí do Maďarska, známy mal byť aj tým, že požičiaval peniaze. Obvinení mali pre Molnára pracovať. Po informáciách od Andruskóa policajti vykonali opakovanú obhliadku miesta činu. Miroslav Marček sa mal policajtom k vražde priznať.