AKTUÁLNE FOTO Silné BÚRKY zanechali SPÚŠŤ! Obľúbené KÚPALISKO museli ZAVRIEŤ, v meste je KRÍZOVÝ stav

SLOVENSKO – Búrky s intenzívnymi zrážkami, ktoré sa v noci zo soboty na nedeľu prehnali Slovenskom, zanechali po sebe značné škody. Najviac zrážok spadlo na severozápade územia. Zaplavilo cesty, pivnice, záhrady, no vytopilo aj kúpalisko v Nitre. V zasiahnutých lokalitách zasahujú hasiči.

Nitrianske kúpalisko preto už po prvom dni prevádzky zatvorili. „V dôsledku nočného prívalového dažďa prišlo k zaplaveniu časti technického zariadenia kúpaliska. Z uvedeného dôvodu budú zasiahnuté bazény dočasne zatvorené. Na odstránení poruchy aktívne pracujeme. Po nevyhnutnom zásahu otvoríme dnes 16.6.2024 plavecký bazén a detské bazény o 15.00 hod,“ informovalo kúpalisko na sociálnej sieti.

Vstupné bude nižšie, ako býva po šestnástej hodine. Kúpalisko po prvý raz v tejto sezóne otvorili len v sobotu. Jeho pracovníci v priebehu dňa odčerpávali vodu zo strojovne, výšku škôd zatiaľ nevyčíslili.

Mestskú časť zaplavilo opäť, ľudia sú zúfalí

Problémy zasiahli v Nitre aj obyvateľov domov. Mestskú časť Kynek v nedeľu opäť zaplavila voda s bahnom. Ľudia ešte ani nestihli odstrániť škody z pondelka. Primátor Marek Hattas hovorí o krízovom stave. Zajtra zasadne krízový štáb, informuje My Nitra.

Nitru zasiahli silné dažde už pred týždňom. Zdroj: Instagram/tvnitricka

„Zopakovala sa nám tu situácia, ktorú sme mali pred niekoľkými dňami. Prišiel prívalový dážď a opäť máme zatopenú ulicu aj s areálom, ktorý je cez cestu,“ povedal primátor Marek Hattas.

Najhoršia situácia bola v pondelok na ulici Nad Hrabinou, kde zatopilo domy a záhrady, voda sa dostala aj do áut. Situácia sa zopakovala po niekoľkých dňoch, ľudia sú zúfalí. Problémom je lokalita, nové ulice vyrástli takpovediac „na roli“.

Značné škody na majetku

Silný lejak sa v noci zo soboty na nedeľu prehnal najmä severozápadom Slovenska, kde napáchal veľké škody v okolí Skalice aj Senice. V obci Prievaly je vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity.

Ako informovala obec na sociálnej sieti, búrka spôsobila značné škody na majetku obce, občanov a VÚC. Voda zatopila cesty, pivnice, záhrady, dvory, rodinné domy a všade zostali nánosy blata.

Voda naplno prejavila svoju silu aj medzi obcami Rohov a Rybky v okrese Senica. Cestu medzi obcami zaplavilo a stala sa na istý čas neprejazdná, približuje portál iMeteo. Doobeda sa našťastie situácia na západe upokojila a dažde ustali. Voda sa z cesty medzi obcami Rohov a Rybky postupne stiahla, na ceste však zostali nánosy blata.

Zdroj: FB/Dopravný servis

Bahno na ceste musia odstraňovať aj v obci Smrdáky v okrese Senica, kde podľa miestnych cestu čistia aj tamojší hasiči.

Zdroj: FB/Dopravný servis

Popoludnie prinesie búrky

Ako predpovedá iMeteo, búrkam sa nevyhneme ani dnes. Na západe by však už mal byť pokoj. „Búrky sa tak začnú najskôr ozývať v oblasti stredného Slovenska a postupne sa začnú presúvať smerom na východ, kde hrozia až do večerných hodín,“ píšu odborníci.

Viac o téme: aktualizované, búrky, kúpalisko, Nitra, počasie, Senica, Skalica, škody

Súvisiace články