Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Domáce

AKTUÁLNE Hrozivý NÁLEZ v areáli materskej školy: Objavili kostrové pozostatky! Čo sa tam mohlo udiať?

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – V jednej z bratislavských materských škôlok zostalo rušno. V jej areáli mali byť totižto nájdené kostrové pozostatky. Či ide o ľudské, zatiaľ nie je známe. Ako prvý o tejto udalosti informoval portál noviny.sk.

aktualizácia 14.37

Polícia potvrdila v piatok 17. marca, že do areálu jednej zo základných škôl v prvom bratislavskom okrese bola na základe oznámenia vyslaná hliadka policajtov Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I. Policajti hodnovernosť oznámenia na mieste preverili a potvrdili, pričom na mieste bolo zistené, že počas vykonávania popoludňajšej aktivity pedagóga s deťmi, boli vykopané časti kostrových pozostatkov. Na miesto bol privolaný súdny lekár, ale aj pracovník pamiatkového úradu – archeológ.

“Obaja potvrdili že sa jedná pravdepodobne o ľudské kostrové pozostatky staré približne 200 rokov. Kostrové pozostatky boli následne odborne zaistené privolaným kriminalistickým technikom a budú odoslané k realizácii ďalších úkonov,” dopĺňa polícia.

Podľa aktuálnych informácií bol na miesto nálezu vyslaný obhliadajúci lekár. Hovorca operačného strediska Záchrannej služby, Martin Belka potvrdil túto informáciu taktiež: “Operačné stredisko Záchrannej zdravotnej služby na základe vyžiadania súčinnosti zo strany policajného zboru vyslalo na miesto nálezu lekára,” informujú noviny.sk.