Kauzy Domáce Top

AKTUÁLNE Kočner má na krku ďalšie obvinenie. Z basy sa mal snažiť falšovať dôkazy v kauze zmenky

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Kočnerovi sa to zbiera. Pred niekoľkými minútami polícia informovala, že vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil Kočnera z pokusu o marenie spravodlivosti. 

 

“Vyšetrovateľ národnej protizločineckej jednotky NAKA obvinil Mariana Kočnera z pokusu zločinu marenia spravodlivosti. V jednom prípade sa mal pokúsiť o sfalšovanie dôkazu v kauze zmeniek,” informovala polícia na sociálnej sieti. V kauze zmeniek už prebieha hlavné pojednávanie pred Špecializovaným trestným súdom. Naposledy vypovedal ako svedok Peter Tóth. Po jeho výpovedi prokurátor Ján Šanta povedal, že podľa neho v súvislosti s Tóthovou výpoveďou padnú aj nejaké obvinenia.

Kočnera zároveň ešte v utorok večer nečakane previezli do Ústavu na výkon väzby v Nitre. Práve v Nitre sídli aj NAKA. Úrad špeciálnej prokuratúry ešte včera informoval, že ho presunuli z dôvodu “vyšetrovania inej trestnej veci.” 

Spomínané motáky mal z väzby Kočner posielať cez advokáta Andreja Šábika. Tvrdí to Kočnerov bývalý priateľ a exsiskár Peter Tóth, ktorý dnes vypovedá proti nemu. Práve Tóthovi mali byť motáky – teda akési tajné lístočky – určené. Z vyjadrenia polície je zrejmé, že sa prostredníctvom motákov snažil Kočner ovplyvňovať vyšetrovanie – okrem iného v jednom prípade aj sfalšovať dôkazy v kauze zmeniek.

Glob.sk oslovil kvôli reakcii aj advokáta Šábika. “Povedal som to už asi stokrát, je to úplna hlúposť,” tvrdí Šábik. Údajne v tejto veci nebol ani vypočutý a ani ho kvôli tomu nikto nekontaktoval.

Viac o aktuálnej situácii okolo Kočnera si môžete prečítať TU.