Spoločnosť Kauzy Domáce Top

AKTUÁLNE Kontroverzných youtuberov vzali do väzby

Zdroj: FB / Martin Daňo

BRATISLAVA – Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I dnes vzal do väzby obvinených Martina Daňa a Rudolfa Vaského. Dôvodom je obava, že by mohli pokračovať v trestnej činnosti, povedal novinárom hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Proti rozhodnutiu podali obvinení sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave.

 

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol obvinenie voči youtuberom Martinovi Daňovi a Rudolfovi Vaskému za opakujúci sa pokračovací prečin výtržníctva spáchaný formou spolupáchateľstva a závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách. Polícia o tom informovala cez víkend s dodatkom, že v prípade ďalších dvoch čiastkových útokov tohto prečinu bolo voči obvinenému Martinovi Daňovi vznesené obvinenie ako samostatnému páchateľovi a v prípade jedného skutku mu bolo vznesené obvinenie aj za prečin podnecovania.

Obvinení sa podľa vyšetrovateľa dopúšťali páchania takýchto skutkov verejne prostredníctvom počítačovej siete. „Následne vyšetrovateľ spojil na spoločné konanie k tejto trestnej veci aj niektoré ďalšie skutky obvineného M. D. Po piatkovom zadržaní oboch osôb a vykonaní potrebných procesných úkonov spracoval vyšetrovateľ podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby,“ uviedla v sobotu polícia.

Martin Daňo momentálne čelí aj obvineniu za daňový delikt, konkrétne neoprávnené vratky DPH. Rudolfa Vaského v lete neprávoplatne odsúdili na podmienečný trest za prečin násilia proti skupine obyvateľov a prečinu podnecovania. V roku 2015 totiž v rozhlasovom vysielaní hovoril o „roxorovej revolúcii“, pričom spomínal zoznam osôb, ktoré majú byť ubité. Proti verdiktu sa Rudolf Vaský odvolal.