Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

AKTUÁLNE Známy obchod sťahuje TÚTO obľúbenú POCHÚŤKU! Môže spôsobiť OTRAVU: Nemáte ju doma?

obchod pozor
Ilustračná foto. ZDROJ: Pixabay

BRATISLAVA – Na pultoch v slovenských obchodoch sa objavil ďalší nevyhovujúci produkt. Tento raz ide o obľúbenú pochúťku, akou sú orechy. Na prvý pohľad zdravý snack môže spôsobiť aj zdravotné komplikácie. 

 

O stiahnutí výrobku z predaja informuje dm drogéria. Konkrétne ide o produkt dmBio korenené mandle v japonskej tamari omáčke s hmotnosťou 50 g a dátumom minimálnej trvanlivosti 15.12.2023 a 01.12.2023.

“Nie je možné vylúčiť, že v uvedenom výrobku sa môže vyskytovať zvýšené množstvo horkých mandlí. Pri konzumácii horkých mandlí sa počas trávenia uvoľňuje kyselina kyanovodíková. V určitých prípadoch môže viesť k príznakom otravy, akými sú bolesť  hlavy, nevoľnosť alebo zvracanie a prejavili by sa čoskoro po konzumácii,” varuje spoločnosť na svojej oficiálnej stránke.

DM stiahnutie z predaja
ZDROJ: mojadm.sk

V prípade, že sa u vás takéto príznaky prejavia, čo najskôr vyhľadajte lekára. Spoločnosť prosí zákazníkov, ktorí si daný produkt zakúpili, aby ho nekonzumovali a priniesli do ktorejkoľvek predajne. Zamestnanci vám poskytnú ďalšie informácie ohľadne postupu pri jeho vrátení.

Tretí nevyhovujúci výrobok za krátku dobu

Tento výrobok nie je jediný, ktorý dm drogerie markt Slovensko musela stiahnuť. Za posledné dva týždne ide dokonca už o tretí prípad, čo zaregistrovali aj klienti  spoločnosti.


POZOR Sťahujú OBĽÚBENÚ pastu: Objavili v nej zákernú BAKTÉRIU


“Už po koľkýkrát niečo sťahujete z predaja? Ak je Vašou prioritou najvyššia kvalita, ako je možné, že sa na pulty také niečo dostane,” pýta sa nespokojný Filip.

Na druhej strane sa ale našla zákazníčka, ktorá takéto správanie oceňuje. “Práve to je u dm super. Že okamžite informujú a svojim zákazníkom dajú vedieť. Mnohé reťazce sa neunúvajú, potichučky stiahnu a nikto nič ani nevie,” zastala sa obľúbeného reťazca.

Napokon sa k tomu vyjadrila aj samotná dm drogéria. “Presne tak, na naše produkty máme veľmi vysoké požiadavky na kvalitu, a preto neustále vykonávame kontroly a všetky odchýlky ihneď sťahujeme a komunikujeme,” vyjadrili sa na sociálnej sieti.