Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Mieri k nám ANDREAS! Pripravte sa na obrovské ZHORŠENIE počasia: Vieme, čo nás ČAKÁ najbližšie dni

Ilustračná foto. ZDROJ: Peter Korček

SLOVENSKO – Kým posledné dni sme si mohli užívať relatívne príjemné slnečné jarné počasie, už o pár hodín sa pripravte na výraznú zmenu. Na Európu sa rúti tlaková níž Andreas, ktorá ovplyvní počasie vo viacerých krajinách. Slovensko nebude výnimkou. 

 

Ako informuje portál iMeteo.sk, od dnešného dňa začne Európu ovplyvňovať výrazná tlaková níž Andreas. Tá so sebou prinesie výrazné zrážky, ktoré môžu spôsobiť aj povodne. V alpských oblastiach sa dokonca očakáva aj sneženie, pričom na niektorých miestach môže napadnúť aj meter čerstvého snehu. Hranica sneženia lokálne poklesne na 1 500 metrov.

Najhoršie počasie sa očakáva v Chorvátsku, Slovinsku a na severe Talianska, ale rovnako upršané dni čakajú aj Francúzsko, Rakúsko, Nemecko, Švajčiarsko, Česko či Maďarsko.

dážď
Ilustračná foto: ZDROJ: Pexels/Sam Willis

Ako na tom bude Slovensko?

Vo štvrtok by sme si mali užívať ešte príjemné počasie, no popoludní sa od juhozápadu môže zväčšovať oblačnosť. Prvé zrážky by mali na naše územie doraziť v noci na piatok. Záver týždňa bude upršaný hlavne na západe, kde môže spadnúť 5 až 15 mm zrážok. V sobotu treba očakávať zrážky aj na strednom Slovensku. To ale nie je všetko.

“Od nedele nás čakajú pomerne výdatné zrážky, ktoré prinesú desiatky milimetrov. Najviac zrážok na našom území sa očakáva na juhu a západe, kde naprší od 30 do 65 mm,” varujú odborníci z iMeteo.sk.

Nadchádzajúci víkend si radšej neplánujte vonkajšie aktivity, pretože by vám ich mohol výdatný dážď prekaziť.