AKTUÁLNE Na známu BANKU na Slovensku ÚTOČIA hackeri! Klienti hlásia PROBLÉMY, dôležité služby aj PLATBY im nefungujú

SLOVENSKO – Klienti známej banky môžu v týchto dňoch pocítiť nepríjemnosti v súvislosti s výpadkami služieb. Na Fio banku totiž útočia hackeri.

Fio banky oznámila, že už niekoľko dní čelí útokom hackerov. Jej slovenskí aj českí klienti tak môžu mať problém s prihlásením do mobilného aj internetového bankovníctva. Na sociálnej sieti o tom prvýkrát informovala v pondelok (18. júna), no podľa komentárov klientov problémy stále pretrvávajú.

Oznam o problémoch stále visí aj na webovej stránke banky. „Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti, ale v dôsledku kybernetického DDoS útoku môžu byť naše bankové služby, služby e-Broker alebo online platby kartou dočasne nedostupné,“ uvádza banka.

Peniaze podľa banky ohrozené nie sú

Finančná inštitúcia ubezpečila, že jej pracovníci intenzívne pracujú na rýchlom odstránení problémov. „Žiadne dáta, citlivé údaje ani financie v nebezpečenstve nie sú. Útočníkom ide len o spôsobenie nepríjemností. Ospravedlňujeme sa za prípadné komplikácie a ďakujeme za pochopenie,“ dodala Fio banka.

Klienti stále hlásia problémy

Problémy na sociálnej sieti potvrdzujú viacerí klienti, niektorí aj v uplynulých hodinách. „Stále sa nemôžem dostať do aplikácie,“ napísala jedna z klientok banky. „Kedy bude odstránený problém? Odvčera mi nikto nevie poslať peniaze na účet,“ pridala skúsenosť Veronika dnes ráno.

Viac o téme: banka, Fio banka, hackeri, kybernetický útok

Súvisiace články