Kauzy Domáce Top

AKTUÁLNE NAKA zadržala dvoch mužov. Malo by ísť o Daňa a Vaského

Zdroj: FB / Martin Daňo

BRATISLAVA – NAKA pokračuje vo veľkom štýle. Po tom, čo minulý týždeň strážcovia zákona obvinila Roberta Fica aj Andreja Kisku, na radu prišli “youtuberi”. Z vyjadrenia polície vyplýva, že by malo ísť o Martina Daňa a Rudolfa Vaského. Obaja muži sa dlhodobo aktívne vyjadrujú k politike i k verejným veciam, pričom ich vyjadrenia boli často “na hrane”. 

 

“NAKA OTVORILA ĎALŠIE DVE OKIENKA ADVENTNÉHO KALENDÁRA: YOUTUBERI BOLI ZADRŽANÍ,” napísala polícia na svojom Facebooku. “Vyšetrovateľ NAKA zadržal dnes dve osoby (M.D., R.V.) podozrivé z násilnej trestnej činnosti. Momentálne prebiehajú procesné úkony, zatiaľ nie je možné poskytnúť žiadne informácie,” píše sa v stanovisku. Iniciálky pritom sedia s menami Rudoslfa Vaského a Martina Daňa.

Polícia už tento mesiac Daňa obvinila z daňových podvodov. Exkandidát na prezidenta prevádzkuje facebookové stránky a kanál na YouTube, kde sa vyjadruje najmä k politike a ku kauzám. Zároveň sa spolu so svojim “tímom” aktívne zúčastňujú tlačových konferencií. Tam sa však často sústredia najmä na kritiku novinárov.

Kontroverzný novinár Daňo sa vyjadruje aj ku kauze zmenky. Kritizuje najmä prokurátora a advokátov Markízy, naopak sa netají obdivom k Marianovi Kočnerovi a jeho právnikom. “Som zhrozený, koľko takých ľudí, ako je Kočner, sedí vo väzbe,” vyhlásil Martin Daňo v jednom zo svojich videí.