Politika Kauzy Domáce

AKTUÁLNE NAKA zrušila obvinenie Jaroslava Naďa

Zdroj: TASR / Jakub Kotian

BRATISLAVA – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zrušil obvinenie Jaroslava Naďa z OĽaNO za ohrozovanie utajovanej skutočnosti. Hlavný svedok mal totiž zmeniť svedectvo. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. 

 

Naď pre TASR uviedol, že informáciu ešte nemá potvrdenú, sám sa o nej dozvedel zo sociálnej siete. V pondelok (2. 12.) pôjde ráno opätovne na NAKA.

Polícia Naďa obvinila v novembri pre ohrozovanie utajovanej skutočnosti. Trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti sa mal dopustiť pýtaním sa niekoho z „bezpečnostného prostredia“ otázku súvisiacu s kauzou bývalého dôstojníka ruskej rozviedky GRU Sergeja Skripaľa. Odpoveď nedostal. Svoje obvinenie považoval za absurdné a nepodložené.

Za oznamovateľa údajných trestných činov označil šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara. Ten naňho podal ešte jedno trestné oznámenie, ktoré sa týka jeho niekdajšieho podnikania. Obviňoval ho taktiež, že mal korumpovať novinára. Vojenské spravodajstvo malo Naďa aj odpočúvať. Z tohto odpočúvania však podľa Naďa a Lipšica nevzišla žiadna trestnoprávna skutočnosť. Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) minulý týždeň zvolal aj mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady štátu.