AKTUÁLNE OBROVSKÁ TRAGÉDIA V TATRÁCH O život pri páde lavíny prišiel dlhoročný slovenský skialpinista!

VYSOKÉ TATRY – Dnešná lavínová nehoda vo Vysokých Tatrách skončila tragicky. Horská záchranná služba (HZS) informovala, že o pomoc ich požiadali napoludnie, keď odtrhli po zaťažení dvaja skialpinisti doskovú lavínu. O život pritom prišiel dlhoročný skialpinista Milan Styk († 60).

Napoludnie bola Horská záchranná služba požiadaná o pomoc vo Vysokých Tatrách. „Počas traverzu Pustou lávkou odtrhli po zaťažení dvaja skialpinisti (38 a 60 r.) slovenskej národnosti doskovú lavínu, pričom jedného z nich lavína strhla na dno doliny. Druhému sa po krátkom páde podarilo zastaviť. Následne zostúpil ku kamarátovi, ktorý sa nachádzal v lavínisku,“ informovala HZS.

Zdroj: hzs.sk

So žiadosťou o pomoc sa obrátil na HZS. O súčinnosť pri záchrannej akcii bola požiadaná VZZS z Popradu, ktorá po medzipristátí v Starom Smokovci pribrala na palubu vrtuľníka dvoch horských záchranárov. Skialpinista bol od Zmrzlého plesa v Ťažkej doline z dôvodu objektívneho rizika pádu ďalších lavín urýchlene letecky evakuovaný a transportovaný do Starého Smokovca. Telesné pozostatky nebohého boli odovzdané polícii.

Zomrel pri tom, čo miloval

Ako informovala Slovenská Skialpinistická Asociácia (SSA), lavína sa stala osudným pre dlhoročného skialpinistu Milana Styka († 60). „S hlbokým zármutkom sme dnes prijali správu o tragickom úmrtí Milana Styka vo Vysokých Tatrách. Milan bol dlhoročným skialpinistom, členom SSA, a to čo miloval sa mu stalo v jeho 60 rokoch osudným. Bolo úžasné sledovať ako vedie k láske k horám svoje deti a vnúčat. Milan, budeš nám chýbať, ale tvoje príbehy s nami ostanú,“ uviedla asociácia, ktorá vyjadrila úprimnú sústrasť najbližšej rodine a všetkým, ktorí Milana poznali.

Smútok vyjadril aj Slovenský horolezecký spolok JAMES.

Viac o téme: Horská záchranná služba, lavína, skialpinista, tragédia

Súvisiace články