Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE POČASIE chystá ďalšiu ZMENU: Valí sa na nás MIMORIADNE oteplenie

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

SLOVENSKO – Posledné obdobie zažívame počasie doslova ako na hojdačke. Takmer jarné dni, ktoré u nás prevládali koncom februára, vystriedali zimné a priniesli sneženie, ale i návrat mrazov. Meteorológovia z Imeteo.sk však upozorňujú na ďalšiu zmenu, ktorá pre nás tentokrát chystá opäť výrazné oteplenie.

Dôvodom prudkého ochladenia bol príliv chladného vzduchu, ktorý k nám prúdil. Ten sa však zastaví a namiesto neho začne do našej oblasti prúdiť veľmi teplý vzduch. Teploty tak budú smerovať prudko nahor. “V Európe sa otvára vlhšie a teplejšie morské, západné prúdenie, ktoré bude počasie na našom území ovplyvňovať niekoľko nadchádzajúcich dní. Prejavovať sa začne už v utorok,” informuje Imeteo.sk.

Na aké teploty sa máme pripraviť?

Denné teploty sa postupne budú dostávať nad +10 °C a vo štvrtok 9. marca už bude veľmi teplo. Na juhu sa môžu dokonca vyšplhať až k +16 °C a nad hranicu +10 °C sa dostanú teploty postupne na celom území. Zmierniť by sa už mali aj nočné mrazy. Na severe ešte môže z utorka na stredu mierne mrznúť, no postupne budú bez nočných mrazov aj najchladnejšie oblasti Slovenska. Teplo bude ako počas dňa, tak aj v noci.

Ilustračné foto: ZDROJ: Pexels/Ave Calvar Martinez

S oteplením prídu aj zrážky

Teplý vzduch nám však neprinesie iba oteplenie, ale aj zrážky. Pred nami sú teda oblačné a upršané dni. Sneženie ešte možno očakávať v najvyšších horských polohách. Výdatnejšie zrážky očakávajú meteorológovia v druhej polovici týždňa, kedy treba počítať aj so silnejším vetrom.