Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Domáce Top

AKTUÁLNE Počasie nás opäť potrápi! Čo všetko môžeme očakávať?

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

SLOVENSKO – V sobotu teplé a slnečné počasie vystriedal dážď a silné búrky, u susedov sa objavili dokonca aj tornáda. Čo môžeme od počasia očakávať najbližšie?

 

Teploty sa včera prvýkrát v tomto roku vyšplhali až na +25 °C, neskôr vysoké teploty a slnečné počasie vystriedali búrky, ktoré sa podľa imeteo.sk môžu aj dnes objaviť na juhu východného Slovenska: “Od severovýchodu k nám začne prúdiť o niečo chladnejší vzduch, v ktorom v nedeľu vystúpia teploty od +17 °C do +24 °C, na severe len od +10 °C do +17 °C,” upresňujú odborníci.

Na západnom a strednom Slovensku bude polojasno až oblačno s môžnosťou lokálnych prehánok, východné Slovensko sa môže prichystať na malú až postupne zväčšenú oblačnosť a na severe môže byť až zamračené. “Na juhu sa zrážky vyskytnú zriedkavo, pričom sa môžu objaviť aj búrky, ale na severe bude zrážok o niečo viac. Teplota sa bude pohybovať od +15 °C do +20 °C,” dopĺňajú meteorológovia.

Zrážky sa môžu ojedinele vyskytovať najmä na severe a východe Slovenska, problémy môže dnes spôsobovať vietor, ktorý bude fúkať od severu rýchlosťou od 25 km/h, na juhovýchode od 35 km/h, kde v nárazoch môže dosiahnuť rýchlosť až 50 km/h.

Podľa posledných informácií sa prvé búrky už začali tvoriť: “Detekcia bleskov zaznamenáva prvé blesky v oblasti Gemera, kde sú sprevádzané výraznými zrážkami,” upozorňujú odborníci. Podľa nich by mali k večeru búrky utíchať a počasie by sa malo v nasledujúcich dňoch ustáliť.

Na horách aj sneh

Na horách bude počasie premenlivé, očakáva sa oblačnosť, z ktorej môže miestami zapršať, na vrcholoch Tatier však môže aj snežiť. Vo výške 1 500 m bude samozrejme aj chladnejšie, teplota sa bude pohybovať okolo +6 °C.