AKTUÁLNE Počasie opäť šokuje! Valí sa na nás ZIMA: Pripravte sa na RADIKÁLNU zmenu

Na našom území zažívame počasie doslova ako na hojdačke. Chladné, zimné dni len nedávno vystriedali doslova jarné, počas ktorých atakovali teploty abnormálne plusové hodnoty. Podľa aktuálnych informácií meteorológov však dôjde opäť k zmene. Čaká nás ďalšia vlna výrazného ochladenia. 

 

Teplé dni tak potrvajú do piatka 24. februára, kedy teploty budú stúpať nad hranicu +10 °C. V piatok už treba rátať so zmenou, kedy k nám začne postupovať studený front a prinesie na viaceré územia dážď. Očakávať treba aj sneženie, avšak zatiaľ len vo vysokých polohách. S postupným ochladzovaním bude aj hranica sneženia klesať do nižších nadmorských výšok.

Ochladenie prinesie front s búrkami

Malo by ísť o slabšie búrky, ktoré sa môžu vyskytnúť v piatok popoludní, predovšetkým na severozápadnom Slovensku.
„Studený front, ktorý príde v piatok bude oddeľovať teplotne dve veľmi výrazné vzduchové hmoty. Do našej oblasti aktuálne prúdi veľmi teplý vzduch od juhu, no za studeným frontom sa začne natláčať chladná vzduchová hmota od severu, v dôsledku ktorej sa očakáva ochladenie aj o 10 °C. Takýto výrazný kontrast v kombinácii s dynamikou na studenom fronte môže priniesť aj búrky,“ informuje Imeteo.sk. 

Ilustračná foto: ZDROJ: Pexels/eberhard grossgasteiger

Výrazné ochladenie a návrat zimného počasia

Už v noci z piatka na sobotu 25. februára sa výrazne ochladí a hranica sneženia začne klesať od severu na 500 metrov, na severe môže snežiť aj v nižších polohách. „Ešte v piatok očakávajte teploty, ktoré sa vyšplhajú na +5 až +14 °C, no v sobotu sa budú teploty pohybovať len od 0 do +6 °C, pričom na severe sa môže vyskytnúť aj celodenný mráz,“ píše Imeteo.sk. Nedeľa 26. február bude ešte chladnejšia, kedy teploty klesnú na -3 až +4 °C.

Viac o téme: ochladenie, počasie, počasie na víkend, zmena počasia

Súvisiace články