Počasie PREKVAPUJE: Na TOTO sa pripravte! Čakajú nás poriadne maximá

SLOVENSKO – Milovníci príjemných a slnečných dní sa majú skutočne na čo tešiť. Podľa meteorológov máme pred sebou ďalšiu vlnu nezvyčajne teplého počasia. Teploty vyskočia poriadne vysoko a budú nad hranicou dlhodobého normálu. Aj zrážok treba očakávať len vo veľmi minimálnom množstve. Informoval o tom portál Imeteo.sk.

 

Tohtoročná zima je podľa odborníkov definitívne preč. Užívať si budeme už veľmi teplý a slnečný víkend, nakoľko nás ovplyvňuje rozsiahla oblasť vysokého tlaku. Tá k nám prúdi teplý vzduch. „Pri slnečnom počasí budú teploty stúpať na príjemné hodnoty. Maximálne denné teploty sa na našom území dostanú na +7 až +15 °C. V nedeľu môžu teploty v najteplejších oblastiach Slovenska prekročiť aj hranicu +15 °C,“ uvádza Imeteo.sk.

čerešňový kvet

Ilustračná foto: ZDROJ: Pixabay/shell_ghostcage

Aké teploty môžeme očakávať počas nastávajúceho týždňa?

Nový týždeň so sebou prinesie ešte príjemnejšie počasie, kedy by teploty mohli vystúpiť už v pondelok 20. marca k +19 °C. Počasie sa však pokazí a cez naše územie môže od severozápadu postúpiť teplotne nevýrazný studený front. Ten sa postará v tento deň o zrážky, ktoré treba očakávať popoludní. Vylúčená nie je ani búrková činnosť.

Perióda teplých a slnečných dní sa však preruší len dočasne, pretože studený, pondelkový front bude teplotne nevýrazný a teda sa za ním ani neochladí. Práve naopak, ďalšie dni prinesú na naše územie ešte vyššie teploty. „Od utorka na našom území postupne opäť zavládne prevažne jasne až polojasné počasie a teploty sa budú dostávať aj nad hranicu +20 °C. Najteplejšie by malo byť v závere budúceho pracovného týždňa, kedy sa denné teploty na našom území očakávajú v intervale +15 až +22 °C,“ dopĺňa Imeteo.sk.

Viac o téme: aktuálne počasie, počasie, počasie na víkend, počasie od 20. marca

Súvisiace články