Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

AKTUÁLNE FOTO Policajti na nohách! Preverujú VŠETKY súdy: Vieme, čo sa deje

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

SLOVENSKO – Podľa našich informácií bola dnes v dopoludňajších hodinách nahlásená bomba na súde v Nitrianskom okrese. Podľa TASR policajti aktuálne vykonávajú prehliadky všetkých súdnych budov.

Policajti a hasiči prehľadávajú všetky súdne budovy. ZDROJ: FB

 

 

Aktualizované o 14:50

Podľa vedúcej oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva policajného zboru Trnava JUDr. Márie Linkešovej “Polícia v Skalica prijala dnes pred obedom informáciu o výhražnej správe, v ktorej sa okrem iného vyhrážala osoba bombou na súde. Z dôvodu, že v emailovej správe neuviedla presné sídlo súdu, polícia v Skalici kontaktovala cez operačné stredisko všetky krajské riaditeľstvá v rámci Slovenska a požiadala ich o vykonanie previerok v objektoch okresných a krajských súdov. Od 12.00 h zabezpečujú policajti pyrotechnické prehliadky, ktoré už boli v niektorých prípadoch ukončené s negatívnym výsledkom.”

Skalický vyšetrovateľ preveruje nahlásený skutok s podozrením na šírenie poplašnej správy. Právna kvalifikácia bude stanovená resp. doplnená po preverení všetkých okolností celého prípadu.

Aktualizované o 14:40

Kvôli nahlásenej bombe dnes podľa TASR prerušili pojednávanie s Petrom Tóthom, ktorý čelí obžalobe z vydierania dnes už zosnulej novinárky Jany Teleki, ktoré sa dnes začalo na Okresnom súde v Nitre. Tóth sa mal novinárke vyhrážať, pretože sa mu nepáčili texty, ktoré písala o ňom a jeho synovi. Ako pred časom uviedol denník Sme, sudca Okresného súdu v Nitre už Petra T. bez hlavného pojednávania uznal za vinného a odsúdil ho na dvojročný podmienečný trest. Ten však podal odpor a o prípade sa preto rozhoduje na súdnom pojednávaní.
Na dnešnom hlavnom pojednávaní bol v rámci dokazovania vykonaný výsluch obžalovaného, vypovedal svedok a čítali sa znalecké posudky. “Oboznamovali sa tiež listiny nachádzajúce sa vo vyšetrovacom spise. Pojednávanie bolo odročené z dôvodu nahlásenia bomby v budove súdu bez stanovenia nového termínu hlavného pojednávania,” uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského súdu v Nitre Lenka Kiradžiev.

Aktualizované o 13:10

Podľa TASR polícia v súčasnosti preveruje údajnú bombovú hrozbu v budovách súdov po celom Slovensku. Bombu nahlásil zatiaľ neznámy páchateľ dnes dopoludnia. Opatrenia boli prijaté pre všetky súdne budovy.
Trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová informovala, že skalický policajný vyšetrovateľ vykonáva vo veci prvotné úkony. Justičné budovy boli v dôsledku oznámenia evakuované a polícia v nich bude vykonávať pyrotechnické prehliadky. Nateraz nie je možné podľa hovorkyne poskytnúť žiadne bližšie informácie.

 

Správu budeme aktualizovať.