Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Prichádza obrovská ZMENA počasia: TOTO by ste určite nečakali!

Ilustračná foto. ZDROJ: imeteo.sk

SLOVENSKO – Uplynulé dni nás počasie poriadne potrápilo. Výdatné zrážky komplikovali dopravu a spôsobili množstvo škôd, no teraz si môžeme trochu vydýchnuť. Teploty v najbližších hodinách výrazne porastú a nás počas víkendu čaká hotové letné počasie.

 

Ak máte na víkend naplánované nejaké vonkajšie aktivity, máme pre vás veľmi dobré správy. Počasie prechádza veľkou zmenou a nás čaká výrazný teplotný rozdiel. Ako informujú odborníci z iMeteo.sk, nad Európou vzniká tlaková výš, ktorá ovplyvní počasie aj u nás. Pripraviť by ste sa mali na slnečné a teplé dni.

Čakajú nás letné teploty

V piatok sa vyskytnú zrážky len ojedinele a postupne sa začne na celom území vyjasňovať. Teploty by sa mali pohybovať od +16 do +23 °C. V sobotu bude ešte teplejšie, od +22 do +27 °C. To znamená, že konečne dosiahnu letné hodnoty. Nedeľa by na tom mala byť podobne, treba sa pripraviť na príjemné slnečné počasie. Po uplynulých chladnejších dňoch ide o veľmi príjemnú a očakávanú zmenu.

počasie
Predpoveď počasia na nedeľu. ZDROJ: SHMU

Pozor, môžu sa objaviť aj búrky

Meteorológovia varujú pred možným výskytom ojedinelých búrok, ktoré sa spájajú s vyššími teplotami. Počas víkendu hrozia najmä na severe územia. Od pondelka ich treba očakávať na celom Slovensku. Celý ďalší týždeň by mali byť teploty príjemné, od +22 do +29 °C. Slnečné a teplé počasie môžu prerušovať len občasné prehánky spojené so spomínanými búrkami.