AKTUÁLNE Prudká zmena počasia: Vieme, kedy príde!

SLOVENSKO – Na našom území prevláda počasie doslova ako na hojdačke. Teplé jarné dni vystriedali tentokrát mrazy a sneženie a škody napáchala aj víchrica Khursu, ktorá k nám priniesla okrem ochladenia aj silný vietor. Teploty však budú podľa meteorológov z Imeteo.sk postupne miernejšie, no po nich príde ďalšia vlna ochladenia.

Nastávajúci týždeň prinavráti mrazy a tak nám bude nebezpečné počasie hroziť aj naďalej. Pred nástupom druhej vlny ochladenia sa však zohrejeme, nakoľko do našej oblasti začne prúdiť teplejší vzduch. Teploty sa tak vyšplhajú až k +20 °C.

Teplý front, ktorý ovplyvňuje počasie na Slovensku prináša aj slabšie zrážky. “Za týmto teplým frontom k nám začne prúdiť od západu teplý vzduch, ktorý pocítime už vo štvrtok. Maximálne teploty sa budú pohybovať od +7 do +13 °C, avšak na západnom Slovensku by sa teploty mohli dostať až k +17 °C. Ešte teplejšie bude v piatok, kedy by k nám mal príliv teplého vzduchu pred ďalším studeným frontom vyvrcholiť. Maximálne teploty by sa mali pohybovať od +13 až do +19 °C,” informuje Imeteo.sk.

Kedy dôjde k opätovnému ochladeniu?

Už v piatok 31. marca podvečer začne studený front ovplyvňovať počasie aj u nás a postupne prinesie dážď a ojedinele i búrky. Počas víkendu tak bude vládnuť premenlivé a sychravé počasie, avšak na na prelome týždňov sa počasie zásadne zhorší. Do našej oblasti by mala totižto vpadnúť ďalšia vlna chladného vzduchu, ktorá prinesie mrazy a návrat sneženia.

Viac o téme: aktuálne počasie, počasie na piatok, počasie na štvrtok, počasie na víkend

Súvisiace články