Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Slovenská pošta oznámila veľké ZMENY: Pripravte sa na TIETO novinky

slovenská pošta
Slovenská pošta | ZDROJ: Facebook/Slovenská pošta, a.s.

BRATISLAVA – Slovenská pošta len nedávno zatvorila niekoľko zo svojich pobočiek. O to väčším prekvapením je, že tento raz informuje o novinkách, vďaka ktorým rozširuje dostupnosť služieb štátu. Mnohých ľudí tieto zmeny určite potešia. 

 

Slovenská pošta prostredníctvom tlačovej správy informuje o tom, že rozšírila poskytovanie služieb na osvedčovanie dokumentov a zaručenej konverzie. Pred 1. marcom 2023 ich poskytovala len na 160 poštách, no odteraz budú tieto služby poskytované na 583 pobočkách pošty po celom Slovensku. “Pošta tak významne zvyšuje dostupnosť praktických služieb pre občanov a robí ďalší krok smerom k digitalizácii prostredia v SR,” uvádza Iveta Dorčáková, hovorkyňa Slovenskej pošty.

O aké služby presne ide?

Na 583 pobočkách Slovenskej pošty môžete po novom vybaviť nasledovné záležitosti:

1) skonvertovať listinný dokument na elektronický dokument použiteľný na právne účely (napríklad elektronické podania voči štátu, splnomocnenia, výpisy z rôznych štátnych registrov a pod.)

2) skonvertovať elektronický dokument do listinnej podoby použiteľný na právne účely (napríklad rozhodnutia doručené do elektronickej schránky, výpisy z rôznych štátnych registrov a pod.)

3) osvedčiť dokumenty (napríklad vysvedčenie pri prihláške na vysokú školu, splnomocnenia, zmluvy a pod.)


Pošta ruší pobočky po CELOM Slovensku! Ľudia sa postavili proti: VIEME, čo bude ďalej


Ak vás zaujíma, koľko budete za vyššie zmienené služby platiť, v tabuľke nájdete kompletný prehľad. Ide o pomerne nízke sumy, ktoré sa pohybujú od šiestich centov až po 1,80 €.

slovenská pošta cenník
Cenník poplatkov za služby Slovenskej pošty. | ZDROJ: Slovenská pošta