AKTUÁLNE Teplým dňom odzvoní! Prichádza výrazná ZMENA: Na TOTO sa pripravte

SLOVENSKO – Tých, ktorí sa nevedia dočkať teplého, jarného počasia potešíme. Čaká nás nielen príjemný piatok, ale aj víkend, ktorý prinesie teploty nad +20 °C. Dlho si ich však neužijeme, nakoľko už v nedeľu popoludní príde veľmi výrazná zmena. Informáciu potvrdil aj portál Imeteo.sk. 

Počasie začína na Slovensku ovplyvňovať okraj tlakovej výše, ktorý k nám prinesie veľmi príjemné, jarné počasie bez akýchkoľvek zrážok. „Piatok bude na takmer celom Slovensku slnečný a bezoblačný, s výnimkou rána, kedy sa ešte môže objaviť nízka oblačnosť. Teploty budú stúpať k +20 °C, na severe však bude chladnejšie,“ informuje Imeteo.sk.

Pred nami je aj slnečný víkend

Po dlhej dobe nám bude priať počasie aj počas víkendu a to s teplotami do +22 °C. Prílev teplého vzduchu spojený s tlakovou výšou bude v nedeľu vrcholiť, pričom teploty by mohli lokálne dosiahnuť aj +23 °C. Objaviť sa však môže aj prízemný mráz v skorých ranných hodinách a to predovšetkým na severnom a strednom Slovensku.

Očakávať treba následné ochladenie

V nedeľu začne počasie od západu ovplyvňovať frontálny systém spojený s tlakovou nížou a ten bude mať súvis so zmenou počasia. Pôjde však o výraznejšiu zmenu, ktorá sa prejaví najmä prudším poklesom teplôt, ďalšími zrážkami, pričom hroziť budú aj búrky. „Budúci týždeň tak začneme chladným počasím s početnými prehánkami aj búrkami. Opäť tak budeme musieť vytiahnuť dáždniky a prechodné vetrovky. Tento chladnejší charakter počasia zrejme pretrvá na našom území aj viac dní,“ dopĺňa Imeteo.sk.

Viac o téme: aktuálne počasie, počasie, počasie na Slovensku, počasie na víkend

Súvisiace články