Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

AKTUÁLNE Tieto RODINY dostanú balíčky za MILIÓNY eur: Máte NÁROK aj vy?

rodiny príspevok
Slovenské rodiny dostanú pomoc od štátu. ZDROJ: Pexels (Ilustračná foto)

SLOVENSKO – Štát opäť pomáha tým, ktorí to potrebujú najviac. Rezort práce informuje o rozdávaní potravinových a hygienických balíčkov za milióny eur, ktoré v najbližších dňoch a týždňoch nájdu svojich majiteľov. 

 

Potravinové a hygienické balíčky sú určené primárne pre jednotlivcov a rodiny s nezaopatrenými deťmi, ktorým štát poskytuje pomoc v hmotnej núdzi. V priebehu marca a apríla rozdá rezort práce 95 829 potravinových a 65 448 hygienických balíčkov. Celková hodnota poskytnutej pomoci je 5,3 milióna eur.

Kto získa bezplatné balíčky od štátu?

Ako informuje rezort práce, potravinové balíčky dostanú poberatelia pomoci v hmotnej núdzi, ktorým bola vyplatená dávka v hmotnej núdzi v januári tohto roka. Jednotlivec, ktorý spĺňa podmienky, má nárok na jeden balíček. Rodina s jedným či dvoma nezaopatreným deťmi má nárok na dva potravinové balíčky, rodina s 3 a viac nezaopatrenými deťmi má nárok na tri balíčky.

Čo sa týka hygienických balíčkov, rodina s jedným nezaopatreným dieťaťom má nárok na dva hygienické balíčky, rodina s dvomi deťmi na tri a rodina s tromi a viac deťmi má nárok na štyri hygienické balíčky.

Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj

Čo sa v balíčkoch nachádza? Nájdete tam okrem iného múku, cukor, olej, šošovicu, ryžu, cestoviny, či konzervovanú zeleninu, ovocie a mäso. V hygienických balíčkoch sú prípravky na pranie, umývanie a udržiavanie osobnej hygieny.

“Ľudia, ktorým sú balíčky určené, nemusia o túto pomoc žiadať. Spolu s partnermi im ich dodáme tak, aby to bolo čo najbližšie k miestu ich bydliska a s ohľadom na ich súkromie. Už včera odovzdali naši partneri prvé potravinové balíčky vo Zvolene. A dnes napríklad prebieha distribúcia potravinových aj hygienických balíčkov vo viacerých obciach okresu Rimavská Sobota. Do konca tohto mesiaca dostanú ľudia balíčky v ďalších desiatkach obcí po celom Slovensku,“ povedal generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Karol Zimmer.

Najviac balíčkov poputuje do okresov Rimavská Sobota, Spišská Nová Ves, Košice – okolie, Trebišov a Kežmarok.