AKTUÁLNE TRAGICKÝ začiatok nedele: VLAK zrazil a USMRTIL človeka! Doprava na hlavnom ťahu bola prerušená

MARGECANY – Víkendové ráno na železnici poznačila tragická udalosť na východe Slovenska. V úseku Margecany – Krompachy došlo k stretu vlaku a človeka. Žiaľ, osoba utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla.

K incidentu došlo v skorých ranných hodinách. Ako informovala Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), osobný vlak idúci z Margecian do Popradu „zrazil a usmrtil osobu neoprávnene sa pohybujúcu v koľajisku“.

Tragédiu potvrdila polícia. „Medzi železničnou stanicou Krompachy a železničnou zastávkou Richnava došlo k zrážke vlaku osobnej prepravy a 57-ročného muža. Rušňovodič vlaku aj napriek snahe a použitiu rýchlobrzdy a zvukového a výstražného systému zrážke nedokázal zabrániť,“ uviedla polícia. Obhliadajúci lekár konštatoval zranenia nezlučiteľné so životom a nariadil zdravotno-bezpečnostnú pitvu.

Vlaková doprava bola v danom úseku prerušená od 04:05 hod. Vlaky preto zo stanice Marcegany meškali až do 126 minút. Približne 50 minút meškal aj ranný IC spoj na trase Košice – Bratislava. Dopravu úplne obnovili po troch hodinách.

Viac o téme: aktualizované, Krompachy, Margecany, tragédia, vlak, železnice

Súvisiace články