Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Obľúbená TELEVÍZIA bude musieť na Slovensku už čoskoro dočasne VYPNÚŤ vysielanie: Vieme, kedy a prečo

Ilustračná foto. Zdroj: Unsplash (úprava regióny.sk)

SLOVENSKO – Česká televízia (ČT) na Slovensku preruší vysielanie. Diváci si dočasne nepozrú druhý kanál. Dôvodom je turnaj Euro 2024.

Slovenských divákov čoskoro zasiahne dočasné obmedzenie vysielania druhého kanála Českej televízie (ČT2) počas nadchádzajúceho futbalového turnaja Euro 2024. Česi naň totiž nemajú vysielacie práva pre územie Slovenska. Informoval o tom portál Parabola.cz.

U susedov práva na futbalový šampionát stále vlastní verejnoprávna Česká televízia. Naopak, na Slovensku prešli z RTVS pod súkromnú stanicu. “Markíza drží exkluzívne práva na slovenskom území. Nie je preto možné, aby tu bol poskytovaný iný program, ktorý vysiela niektoré prenosy z tohto šampionátu,” vysvetlil portál. Zároveň pripomenul, že špecializovaný program ČT Sport bol úplne stiahnutý zo Slovenska už v predchádzajúcich mesiacoch.

Kedy bude TV vypnutá

Slovenskí operátori budú musieť kanál ČT2 vypnúť v priebehu štyroch dní – v nedeľu 23. júna a v pondelok 24. júna od 20:00 do polnoci, a taktiež v utorok 25. júna a v stredu 26. júna už od 17:00 do polnoci.

Počas vysielania futbalu na ČT2 tak uvidia diváci na Slovensku buď len čiernu obrazovku alebo nejakú informáciu vloženú operátorom, že dané vysielanie (obsah) nie je možné na Slovensku šíriť. Mimo týchto dní a časov bude dostupnosť kanála ČT2 naďalej zabezpečená aj pre slovenských divákov.

Futbalové zápasy Euro 2024 budú pre slovenských divákov dostupné na kanáloch televízie Markíza a prostredníctvom jej streamovacej služby Voyo.