Regióny Banská Bystrica Top

AKTUÁLNE VÁŽNA NEHODA Skúter sa zrazil s MEDVEĎOM! Dvaja sú RANENÍ, na miesto vyslali VRTUĽNÍK: Cesta bola neprejazdná

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Air - Transport Europe

JARABÁ – V obci Jarabá v okrese Brezno došlo v nedeľu (7.7) večer k dopravnej nehode, pri ktorej sa skúter zrazil s medveďom. Na miesto vyslali všetky záchranné zložky vrátane leteckých záchranárov.

Na skútri sa viezli dve osoby. Vodič a spolujazdkyňa. „Došlo k zrážke skútra s medveďom. Dve osoby sú v opatere príslušníkov Hasičského a záchranného zboru. Poskytli im predlekársku prvú pomoc,“ informovali z Operačného strediska HaZZ Banská Bystrica. Dodali, že medveď je neďaleko v lese, je zranený a snaží sa odísť. Na miesto prišiel aj Zásahový tím pre medveďa hnedého.

Muža ratovali leteckí záchranári

Aktualizované: Na mieste zasahoval aj záchranársky vrtuľník, ktorý do nemocnice previezol zraneného vodiča. “Leteckí záchranári si po pristátí na lúke prevzali 51-ročného motocyklistu od zasahujúcich pozemných záchranárov do svojej starostlivosti. Muž pri zrážke utrpel poranenie hlavy s krátkodobou stratou vedomia a ďalšie poranenia viacerých častí tela. Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti bol pacient preložený na palubu a s tzv. polytraumou letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, kde si ho prevzali lekári traumatímu,” informovala Air – Transport Europe, letecká záchranná služba.

Spolujazdkyňa vyviazla len s ľahkými zraneniami a bola ošetrená na mieste. “Dychová skúška u vodiča bola negatívna. Škoda na motocykli bola odhadnutá na 600 eur. Zranené zviera po nehode ušlo do lesa, kde ho našiel a eliminoval Zásahový tím medveďa hnedého- juh,” uviedli banskobystrickí policajti.

ZDROJ: Polícia SR

Cesta bola po nehode neprejazdná. “Na ceste I/72 za Jarabou smer Bystrá, na klesaní z Čertovice motorkár zrazil lesnú zver, na mieste bude pristávať vrtuľník. Mýto pod Ďumbierom – Jarabá je úplne neprejazdný. Pripravte sa na dlhé zdržanie a kolóny, najbližšia obchádzka cez Donovaly alebo Vernár,” upozornila vodičov Zelená vlna RTVS.