Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Veľká BANKA má nečakané PROBLÉMY s platením kartami aj výberom z BANKOMATOV! Odstávku bude mať skoro celý deň

peniaze, banka, eurá
Ilustračná foto. ZDROJ: Pexels

SLOVENSKO – Jedna z najväčších bánk, ktorá pôsobí na našom trhu, hlási problémy s platobnými kartami a zároveň naplánovala dlhú odstávku elektronických služieb.

ČSOB banka na svojom stránke informovala o probléme s platobnými kartami. Vo štvrtok 13.6. zaevidovali problémy s realizovaním transakcií platobnými kartami a tiež výbermi hotovosti z bankomatov najmä platobnými kartami VISA prostredníctvom služby Apple Pay.

Pri kontaktovaní banky na infolinke sme sa dozvedeli, že na odstraňovaní problému intenzívne pracujú. Banka sa ospravedlňuje svojim klientom za vzniknuté problémy a odporúča dočasne používať klasickú platobnú kartu namiesto Apple Pay alebo Google Pay.

Odstávka elektronických služieb až 19 hodín

Ďalšou dôležitou informáciou, ktorá by nemala klientom ČSOB banky uniknúť, je plánovaná odstávka elektronických služieb, v dôsledku ktorej budú celkom obmedzené služby Moja ČSOB, ČSOB SmartBanking a ČSOB API (PSD2). Klienti teda nebudú môcť využiť internetové bankovníctvo a neprihlásia sa ani do mobilnej aplikácie banky.

Táto odstávka potrvá až 19 hodín a uskutoční sa v sobotu 15.júna v čase od 00:01 hod do 19:00 hod. Ako sa uvádza na webe ČSOB, odstávka je nevyhnutná pre ďalšie skvalitňovanie služieb.

Ďalšie pobočky budú bezhotovostné

Okrem vyššie uvedených aktualít má ČSOB aj dve novinky. Jednou z nich je zmena ďalších troch pobočiek na bezhotovostné. Ide o pobočku vo Vrábloch, Šamoríne a v Bratislave na Detvianskej ulici. K tejto zmene príde od 1. júla 2024.

Ďalšou zmenou je zmena pracovnej doby niektorých pobočiek, v dôsledku vyhovenia klientom. Tieto zmeny nastupujú do platnosti tiež k 1. júlu 2024:

  • Začiatok pracovnej doby pobočiek v Senci a Pezinku sa z 9:00 posúva na 8:30, obedná prestávka sa z 12:30 – 13:15 presúva na 11:45  – 12:30 a zatvárať sa po novom nebude o 17:00, ale už o 16:30 .
  • V Bratislave na Žižkovej a Kazanskej nastáva zmena v zavedení obedňajšej prestávky, a to od 11:45 do 12:30. Čas otvorenia (9:00) a zatvorenia (17:00) pobočiek sa nemení.