Kategórie Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Top

AKTUÁLNE Veľké ZATVÁRANIE desiatok OBCHODOV! Jeden z TOP reťazcov má obrovské problémy, už PREPÚŠŤA ľudí! Vieme, čo je za tým

Ilustračné foto. Zdroj: Zoznam.sk/Ján Zemiar, úprava regióny.sk

SLOVENSKO – Jeden z najznámejších predajcov elektroniky sa aj naďalej topí v problémoch a avizuje zatváranie predajní. Nového investora sa im nájsť nepodarilo, i keď pôvodne malo o vstup do firmy záujem viacero zahraničných spoločností.

Sieť predajní elektroniky a nábytku Okay sa dlhodobo snaží nájsť investora, ktorý by jej pomohol prekonať ťažké obdobie a vyriešiť neľahkú finančnú situáciu, avšak márne. Informuje o tom portál Aktuality s odvolaním sa na české Hospodárske novinyFirme sa nepodarilo nájsť investora, ktorý by priniesol potrebný kapitál. A tak Okay, podľa informácií českých HN, čaká zatváranie predajní a prepúšťanie.

Ešte nedávno sa o spoločnosť Okay zaujímalo viacero zahraničných spoločností. Najbližšie k prevzatiu mala mať nemecká spoločnosť Mutares, ktorá vo firme začala realizovať hĺbkovú kontrolu a práve po tomto kroku sa mali rokovania zaseknúť na mŕtvom bode.

Prepúšťanie a zatváranie

Finančné problémy majú byť naozaj veľké. Spoločnosť už nie je schopná uhrádzať pohľadávky niektorým dodávateľom a aj poisťovne obmedzili sumu, za ktorú môže predajca objednávať tovar a brať si ho na sklad.

„Zatiaľ čo doteraz vedenie spoločnosti na pravidelnom mesačnom stretnutí so zamestnancami hovorilo o výbere z množstva investorov, na poslednom podujatí sa už hovorilo o reštrukturalizácii spoločnosti. Koncom mája začali pribúdať výpovede, pričom sa očakáva, že v nasledujúcich týždňoch opustí spoločnosť Okay celkovo približne 40 ľudí,“ uviedli noviny.

Konkrétny zoznam predajní zatiaľ zverejnený nebol. Avšak podľa dostupných informácií by malo ísť o približne 30 predajní v rámci Česka i Slovenska. Na Slovensku ich je aktuálne otvorených 35. Budúcnosť spoločnosti Okay je veľmi neistá. Ak nenájdu investora, budú mať problém udržať sa na trhu, o konkurencieschopnosti nehovoriac.

K zmene na trhu dochádza v súvislosti so sieťou elektropredajní Datart. Táto značka bude na našom trhu minulosťou, jej terajšie predajne preberá spoločnosť Nay.