Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Veľký reťazec na Slovensku ohlásil, že ZATVÁRA všetky predajne! Je to jeho definitívny koniec? Všetko môže byť inak

Ilustračné foto. Zdroj: Zoznam.sk/Ján Zemiar

SLOVENSKO – Známy predajca elektroniky a nábytku Okay, ktorý bojuje o prežitie, ohlásil na svojich českých i slovenských webových stránkach zatváranie predajní 4. júla o 20:00 hod. Nemusí však ísť o definitívny koniec, ako sa šíri svetom internetu.

Nedávno sme informovali o tom, ako firma OKAY elektro bojuje s finančnými problémami. Nakoľko sa im nepodarilo stabilizovať finančnú situáciu nájdením investora, sú nútení prepúšťať a postupne zatvárať časť svojich pobočiek v Česku i na Slovensku.

Teraz na svojom webe avizujú zatváranie všetkých predajní. “Zatvárame – Všetko musí preč!” uvádzajú na stránke a lákajú na “likvidačné ceny”. V skutočnosti vôbec nemusí ísť o definitívny koniec siete OKAY na našom trhu, ale len o marketingový ťah.

Zdroj: okay.sk

Ide iba o kampaň?

Podľa portálu živé.sk, v tomto prípade môže ísť o zavádzajúcu kampaň s cieľom nalákať ľudí do predajní. Samotní zákazníci na sociálnej sieti píšu, že ani ceny v predajniach sa nepodobajú na „likvidačné“. Aj portálom oslovené predajne tvrdia, že budú pokračovať. Jedna z oslovených predajní uviedla, že po 4. júli zatvorí predajne na pár dní, potom ich znovu otvorí.

Takúto kampaň už využili neraz, keď v niektorých predajniach zverejnila odkazy s tým, že pobočka sa zatvára k určitému dátumu. Následne po pár dňoch bola opäť otvorená.

Naša redakcia požiadala o vyjadrenie spoločnosť OKAY.

Aktualizované 7. júla: Spoločnosť Okay odpovedala až 1. júla. “Vzhľadom k Vašim predchádzajúcim otázkam, by som Vás rád informoval, že 4/7/2024 o 20.00 dôjde k zatvoreniu všetkých našich predajní v ČR aj na SK a zároveň, že od 24/6 prebieha súvisiaca marketingová akcia “ZATVÁRAME – VŠETKO MUSÍ PREČ,” uviedli v stanovisku. Na otázku, či ide o definitívny koniec predajní, ale priamo neodpovedali.

Aktualizované 8. júla: Predajne Okay sú opäť otvorené, potvrdilo sa, že išlo o zavádzajú kampaň. Vo štvrtok (4. júla) večer obchody zatvorili a počas štátneho sviatku, v piatok 5. júla, boli zatvorené. Od soboty sú otvorené v štandardnom režime.

Prečítajte si tiež:


KONIEC známej značky LEKÁRNE? Má obrovské problémy a miliónové straty: PREPUSTILA už vyše 120 ľudí