Domáce Humenné Top

AKTUÁLNE VIDEO Ďalšia svorka VLKOV v blízkosti ľudí! ÚTOK pred domom? Ľudia nechápu, čo sa deje

Ilustračná foto. Zdroj: Unsplash/ Michael LaRosa

HUMENNÉ – Už minule sme vás informovali o svorke vlkov, ktorá sa potulovala medzi rodinnými domami v obci Batizovce na východe Slovenska. Nič netušiaci miestni obyvatelia boli z udalosti šokovaní, báli sa vychádzať von, a preto ich len pozorovali z okien. Vlky sa však začali nebojácne potulovať aj v inom slovenskom meste, kde sa ich podarilo zachytiť ako mali niečo trhať. Nám sa podarilo o nebezpečnom incidente zistiť detaily!

 

Zábery prechádzajúcich sa vlkov v obci Batizovce v Popradskom okrese sa podarilo natočiť Davidovi Šimkovi a svoje video zverejnil na sociálnej sieti len nedávno. Počas šoférovania auta zbadal na začiatku dediny svorku voľne pobehujúcich vlkov, ktoré sa nebojácne naháňali pomedzi domy. Video komentovalo niekoľko šokovaných ľudí, ktorých prekvapila odvaha všeobecne plachého zvieraťa. „Toto je veľmi zvláštne, vlci sa zvyknú ľudom vyhýbať,“ napísala Veronika. „Prečo nie sú plaché? Niekde sa niečo pokazilo,“ píše zase Gustav.

Upokojiť vystrašených komentujúcich sa pokúsil Juraj.  „Netreba z toho robiť drámu, je to prirodzený prírodný jav párenia… aj keď uznám, že v blízkosti intravilánu obce je to ojedinelá situácia… evidentne fena vlka má neskoršie háranie… štandardne to prebieha väčšinou do konca februára… nemajú silnú materskú svorku, vtedy by to alfa pár nedovolil takto sa priblížiť k obydliam. Zhrnutie: nie je to, že vlk nie je plachý, v tomto prípade sú „chlapci pobláznení”. Zase sa preukázalo pravidlo, že vidieť inokedy mimoriadne plachého vlka na prelome február / marec je najčastejší možný prípad.“

Vlky sa však vyskytli aj v inej slovenskej obci, v ktorej už nešlo len o prirodzený jav párenia. Malá skupinka vlkov sa tam už len voľne neprechádzala po obci, ale podľa autora videa aj zaútočila.