Regióny Žilina Martin Top

AKTUÁLNE VIDEO Ďalšie MEDVEDE kúsok od DOMOV a CINTORÍNA! Ľudia sú ZÚFALÍ: Z tohto už máme STRACH

Ilustračné foto. ZDROJ: FB/polícia Trenčiansky kraj

KLÁŠTOR POD ZNIEVOM – V posledných dňoch sme upozornili na videá zachytávajúce pohyb medveďa v obci na Liptove. A v žilinskom kraji už opäť videli medvede blízko zastavaného územia obce Kláštor pod Znievom, ktorá je i známou turistickou oblasťou. Medvede natočili aj v Očovej pri Zvolene.

 

Najnovšie obec Kláštor pod Znievom, ktorá leží v okrese Martin, upozornila na pohyb viacerých medveďov v katastrálnom území obce. “Pred niekoľkými minútami bola v blízkosti cintorína videná medvedica s dvomi – tromi mladými. Keď boli osvetlení autom, tak vbehli do rákosia poniže. Prosíme o zvýšenú opatrnosť pri návšteve cintorína!” uviedli na stránke obce včera večer.

V okolí obce Kláštor pod Znievom sa nachádza viacero turisticky vyhľadávaných atrakcií, napr. zrúcanina hradu Zniev. Preto obyvatelia aj návštevníci obce a jej okolia by mali dbať na zvýšenú ostražitosť a k mláďatám medveďa sa nepribližovať, s veľkou pravdepodobnosťou by mohlo dôjsť k obrannému útoku medvedice.

Medvede kúsok od domu

Medvedicu s mladými len pár metrov od domu zaznamenala aj Zuzana z Očovej (okrese Zvolen), ktorá býva približne 5 km od obce. Ako však dodáva, podľa jej slov sa v okolí vyskytuje viacero medveďov.

Šelmu zahnala polícia

Medveďa priamo v obci v predošlých dňoch videli aj v neďalekej obci Liptovské Revúce (okres Ružomberok), ktorý sa túlal priamo na ulici medzi rodinnými domami. Po tom, čo bol výskyt medveďa oznámený na linke 158, policajná hliadka spozorovala šelmu rovno na autobusovej zástavke. „Za pomoci svetelného a výstražného zvukového zariadenia na služobnom vozidle policajti zahnali medveďa do lesného porastu,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.


AKTUÁLNE VIDEO Medveď na ULICI medzi DOMAMI! Ľudia v PANIKE kričali: Nahnevaná STAROSTKA reaguje