Domáce Poprad Top

AKTUÁLNE VIDEO Ďalšie VLKY pri ľuďoch! Zviera sa približovalo k MATKE s kočíkom: Strach o deti

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

POPRAD – Už minule sme vás informovali o dvoch svorkách vlkov. Jedna sa potulovala medzi rodinnými domami v obci Batizovce na východe Slovenska, z čoho boli šokovaní nič netušiaci miestni obyvatelia, báli sa vychádzať von, a preto ich len pozorovali z okien. Druhá svorka vlkov sa pobila priamo pod oknami miestnych obyvateľov z obce Zubné v okrese Humenné. Vlky sa však začali nebojácne potulovať čoraz bližšie pri ľuďoch. Nám sa podarilo získať ďalšie informácie!

 

Zábery prechádzajúcich sa vlkov v obci Batizovce v Popradskom okrese sa podarilo natočiť Davidovi a svoje video zverejnil na sociálnej sieti. Zábery natočil počas šoférovania auta, kedy zbadal svorku voľne pobehujúcich vlkov na začiatku dediny, ktoré sa bez strachu naháňali medzi domami. Video komentovalo niekoľko šokovaných ľudí, ktorých prekvapila odvaha všeobecne plachého zvieraťa. „Toto je veľmi zvláštne, vlci sa zvyknú ľudom vyhýbať,“ napísala Veronika. „Prečo nie sú plaché? Niekde sa niečo pokazilo,“ píše zase Gustav. Upokojiť vystrašených komentujúcich sa pokúsil Juraj.  „Netreba z toho robiť drámu, je to prirodzený prírodný jav párenia… aj keď uznám, že v blízkosti intravilánu obce je to ojedinelá situácia… evidentne fena vlka má neskoršie háranie… štandardne to prebieha väčšinou do konca februára… “

Zábery z bitky vo vlčej svorke sa podarilo natočiť v obci Zubné v okrese Humenné a na sociálnej sieti ich uverejnil Marián. Video bolo zverejnené dňa 07. marca 2023 a hoci spočiatku vyvolalo pochybnosti či sú to naozaj vlky, pochybovačné komentáre sa pokúsila vyvrátiť komentujúca Michaela, ktorá zároveň vyjadrila aj svoje obavy:  „Boli to vlci. Video videli poľovníci, videl to zamestnanec štátnej ochrany prírody, darmo polemizovať. Je ich veľa a sú čoraz bližšie k ľuďom. Bolo to medzi 20.30-21.00 v čase prázdnin, kedy sa mládež bežne ešte pohybuje po dedine. Vieme, že sú tu, veď žijeme obkolesení prírodou, pokiaľ sú v lese, je všetko ok. Ale to, že si spokojne behajú po dedine, ok nie je.” Video komentoval aj autor videa, ktorý ľudí ubezpečil, že ide skutočne o vlka:  „Nechce sa mi naťahovať. Vidím, že tu píšu ľudia, čo nikdy nevideli vlka, že možno je to pes alebo líška, prosím Vás uznajte si, že tých vlkov na Slovensku je už priveľa a strácajú plachosť.

Dnes vám prinášame videá z ďalších slovenských miest, v ktorých sa vlky svojvoľne začali pohybovať čoraz bližšie k ľuďom.