Regióny Košice Spišská Nová Ves

Alkohol na prvom mieste. Neskutočná drzosť, na mol ožratí šoféri jazdili bez hanby autom

Opitá vodička narazila do značky a auta, čelí obvineniu. ZDROJ: fb Polícia SR

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Opitá vodička narazila do značky a ďalšieho auta, aj napriek tomu pokračovala v jazde ďalej. O prípade, ktorý sa stal v sobotu (4. 2.) v Spišskej Novej Vsi, informoval Policajný zbor (PZ) Košického kraja na sociálnej sieti. Žena v súčasnosti čelí obvineniu.

 

“V ranných hodinách viedla 37-ročná vodička z okresu Spišská Nová Ves motorové vozidlo po miestnej komunikácii. Pri výjazde z kruhového objazdu prešla v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy najmä svojim schopnostiam cez ostrovček a pravým bokom vozidla zachytila dopravnú značku, ktorú zohla. Následne prešla s vozidlom do protismernej časti cesty, kde ľavou časťou vozidla narazila do protiidúceho auta,” priblížila polícia. Po náraze však žena pokračovala v jazde smerom k druhému kruhovému objazdu, v pravotočivej zákrute zišla s vozidlom mimo cesty a ostala stáť pod jej úrovňou. Následne ju policajná hliadka podrobila dychovej skúške, ktorej výsledok bol v prepočte 3,15 promile. “Poverený príslušník okresného dopravného inšpektorátu začal v danom prípade trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,” dodáva PZ.

Policajti v okresoch Galanta a Trnava riešili cez víkend 2 dopravné nehody, pri ktorých vodiči nafúkali takmer 3 promile. V sobotu podvečer 39 ročný vodič zrovnal so zemou dopravné značky a nakoniec s autom VW Golf skončil v strede kruhového objazdu. Kaskadérsky kúsok predviedol na ceste medzi obcou Čierny Brod a mestom Galanta. Policajti vodiča podrobili dychovej skúške, pri ktorej mu v dychu namerali 2,73 promile. Pani v rokoch sa zas v nedeľu večer “predviedla” ešte horšie. V obci Boleráz mala najskôr zísť vpravo mimo cestu, kde s autom Škoda Octavia narazila do ľavého boku zaparkovaného auta Peugeot 406. Pokračovala však ďalej po chodníku a jej riskantnú jazdu ukončil až stĺp verejného osvetlenia. Aj tejto vodičke policajti zistili v dychu alkohol. 52 ročná žena nafúkala 2,96 promile. Policajti oboch vodičov obmedzili na osobnej slobode a na mieste im zadržali vodičské preukazy. Obaja vodiči si navyše až do rozhodnutia súdu počkajú v policajných celách.