Spoločnosť Zahraničné

Austrália má pre turistov smutnú správu. Svoje hranice neotvorí pravdepodobne do roku 2021

Zdroj: TASR / AP

SYDNEY – Austrália pravdepodobne otvorí svoje hranice turistom až budúci rok, avšak dovtedy plánuje uvoľniť opatrenia pre študentov a dlhodobých návštevníkov. Uviedol to v stredu minister turizmu Simon Birmingham, na ktorého sa odvolala agentúra Reuters.

 

Birmingham dodal, že pravidlo dvojtýždňovej karantény, ktoré krajina zaviedla pre občanov vracajúcich sa zo zahraničia, by sa mohlo uplatniť aj v prípade zahraničných študentov a ďalších návštevníkov, ktorí v Austrálii plánujú ostať dlhšie.

Návrat zahraničných študentov bude veľkým prínosom pre univerzity, ktoré pre zatvorené hranice čelia veľkým finančným stratám. Medzinárodné vzdelávanie je totiž štvrtým najväčším poskytovateľom devízových prostriedkov, ktoré krajine prinesie 23 miliárd eur ročne, približuje Reuters.

Austrália bola v súvislosti s obmedzením šírenia nového druhu koronavírusu úspešná. Tento triumf prisudzuje obmedzeniu medzinárodného cestovania i prísnym pravidlám dodržiavania spoločenského odstupu. Krajina doposiaľ zaznamenala 7300 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, z toho 102 úmrtí.