Spoločnosť Zahraničné

Austrálska polícia v prípade dovozu drog z Británie zatkla piatich mužov

Zdroj: TASR/AP

SYDNEY – Austrálska polícia v piatok informovala o zatknutí piatich mužov v súvislosti s dovozom takmer pol tony nelegálnej drogy MDMA, ktorú policajné vyšetrovanie odhalilo ešte v marci. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na tamojšie úrady.

 

Austrálska Federálna pohraničná stráž (ABF), spadajúca pod ministerstvo vnútra, ešte v marci odhalila náklad zaslaný z anglického prístavu v Southamptone do austrálskeho mesta Brisbane, ktorý našli ukrytý vo vnútri bagra.

Dodávka obsahovala 226 plastových vrecúšok s drogou MDMA – známej pod menom extáza -, čo činí 448 kilogramov tejto psychotropnej látky. Na základe výsledkov vyšetrovania polícia tento týždeň zatkla piatich mužov – dvoch v Sydney a troch v Británii, približuje austrálska stanica 7News.

Austrálska federálna polícia odhadla cenu nálezu na zhruba 79 miliónov austrálskych dolárov (zhruba 43 miliónov eur). Nemenovaná pašerácka skupina “sa domnievala, že môže drogy skryť v zásielke stavbárskeho stroja a odoslať ich legitímnej aukčnej spoločnosti – hlboko sa však mýlila, keď si myslela, že ju neodhalia”, dodala komisárka federálnej polície Justine Goughová.