Košice Domáce Top

TRAGÉDIA Ivan zrazil TROCH ľudí! Poznáme CHÚLOSTIVÉ detaily

Nehoda v Košiciach napísala tragické osudy. ZDROJ: FB/Polícia Košický kraj,

KOŠICE – Slovenskom len nedávno otriasla hrozivá dopravná nehoda, pri ktorej zbytočne vyhasli tri ľudské životy. Páchateľom bol riaditeľ realitnej kancelárie Ivan M., ktorý na svojom modrom BMW X5 obrovskou rýchlosťou preletel cez križovatku a namieril si to nielen do najbližšieho auta, ale aj do nič netušiacich chodcov. Hoci šofér po nehode v snahe pomôcť vystúpil s roztrasenými kolenami z auta, niektorým už pomoci nebolo. Súd o jeho väzobnom stíhaní už rozhodol dňa 12.02. 2023. Nám sa podarilo zistiť chúlostivé detaily!

 

Dopravná tragédia sa stala dňa 10.02. 2023 na ulici Gorského v Košiciach v smere od Národnej banky Slovenska k ulici Štefánikovej. Bezprostredne po nehode policajti poskytli nasledujúce vyhlásenie, “dnes dopoludnia došlo v Košiciach k tragickej nehode 3 osobných motorových vozidiel zn. BMW, Peugeot a Škoda. Na mieste zraneniam podľahli dve osoby – vodič vozidla zn. Fabia a chodkyňa. Dve osoby sú zranené ťažko a dve ľahko.

Nehoda v Košiciach napísala tragické osudy. ZDROJ: FB/Polícia Košický kraj

Príčinu nehody odmietli komentovať, ale vyjadrili sa k fyzickému stavu vodičov, “vodiči vozidla zn. BMW a Peugeot boli podrobení dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Prítomnosť alkoholu v krvi bude zisťovaná pri nebohom vodičovi vozidla zn. Škoda a nebohej chodkyne dodatočne pri pitve.”

Nehoda v Košiciach napísala tragické osudy. ZDROJ: FB/Polícia Košický kraj

Internetom sa okamžite po nehode začali šíriť videá havárie, ale detaily boli odhalené až na súde. V rozhodnutí Okresného súdu Košice I sa uvádza, že motorové vozidlo BMW X5, “prešlo do protismeru, kde ľavou prednou časťou vozidla narazilo do ľavej prednej časti Škoda Fabia. U vozidla BMW X5 došlo k nekontrolovanej rotácii smerom k ulici Štefánikovej, kde v tom čase po riadne vyznačenom priechode pre chodcov kráčali najmenej 4 osoby, pričom zadnou časťou motorového vozidla BMW došlo k zachyteniu a narazeniu chodkýň, ktoré náraz odhodil na vozovku“.

Hoci vodič vozidla BMW hneď po nehode vystúpil z vozidla v snahe pomôcť alebo zistiť, čo sa stalo, niektorým osobám už nebolo pomoci a nehoda si vyžiadala život troch nič netušiacich ľudí. Dcéra jednej z obetí Viktória sa pokúsila cez sociálne siete získať svedectvá o povahe vodiča. “Dobrý deň, píšem ako dcéra jednej z obetí. Prosím vás, ak viete o komkoľvek, ktorý má s pánom vodičom akúkoľvek skúsenosť na cestách, ak ste sami boli svedkami udalosti, alebo ak poznáte takýchto svedkov, napíšte mi kedykoľvek a odkážte svedkov na mňa. Samozrejme, nám to našich zosnulých nevráti, ale nemôžeme dopustiť, aby na podobnom mieste o pár rokov nebol váš partner, rodič alebo dieťa.” Možno aj vďaka tomu, sa podarilo na súde odhaliť šokujúce informácie.

Nehoda v Košiciach napísala tragické osudy. ZDROJ: FB/Polícia Košický kraj

Na sociálnych sieťach sa jeden zo svedkov vyjadril, že daný vodič nepatrí k ohľaduplným šoférom, “tento pán ma pred necelým mesiacom rovnako predbiehal presne na tom istom úseku od Národnej banky cez dve plné čiary. Pravdepodobne tento úsek mal v obľube a taktiež len tak tak sa zaradil… aj vtedy som mala srdce v z*dku”. Jeho bezohľadné šoférovanie zaznamenala polícia, ako je uvedené v súdnom uznesení, v ktorom sa uvádza, že “pri vedení motorového vozidla 2-krát prekročil maximálnu povolenú rýchlosť“.

Detaily zo súdneho pojednávania odhalené

Počas súdneho procesu vyplávali na povrch aj detaily o duševnom stave obvineného, “podľa všetkých okolností príčinou tejto dopravnej nehody bola náhla zdravotná indispozícia obvineného, a to v dôsledku epileptického záchvatu, ktorý sa zopakoval aj počas výsluchu, v dôsledku čoho musela byť privolaná rýchla zdravotná pomoc“. Epilepsia bola u Ivana M. diagnostikovaná už dávnejšie, keďže z lekárskych správ, ktoré obdržal súd vyplýva, “že u obvineného je potrebné, aby užíval liečbu ako doteraz a taktiež sú potrebné pravidelné kontroly u neurológa.

Okresný súd napokon rozhodol o ponechaní Ivana M. vo väzbe, keďže existuje obava, “že v prípade ponechania na slobode by mohol pokračovať v trestnej činnosti, nakoľko nie je vylúčené, že obvinený si môže opäť sadnúť do motorového vozidla a po požití liekov, a vzhľadom na jeho zdravotný stav, keď ako sám uviedol, že si nepamätá, čo sa stalo, môže ohroziť iných účastníkov cestnej premávky alebo osoby, ktoré sa budú pohybovať v blízkosti cesty, po ktorej by viedol motorové vozidlo“. Ivan M. podal na rozsudok okresného súdu odvolanie v Krajskom súde v Košiciach, ale jeho sťažnosť bola zamietnutá, “Krajský súd v Košiciach zamietol sťažnosť Ivana M. obvineného zo zločinu všeobecného ohrozenia v jednočinnom súbehu s prečinom ublíženia na zdraví proti rozhodnutiu sudcu pre prípravné konanie Okresného súdu Košice I o jeho vzatí do takzvanej preventívnej väzby,ako uviedla hovorkyňa súdu Anna Pančurová.