Spoločnosť Zahraničné

Havária historického bombardéra si vyžiadala najmenej sedem mŕtvych

Záchranári na mieste nešťastia. Zdroj: SITA/AP

WASHINGTON – Najmenej sedem ľudí zahynulo v stredu pri havárii historického bombardéra v americkom štáte Connecticut. Oznámil to nemenovaný predstaviteľ tohto štátu, ktorého vyjadrenie priniesla tlačová agentúra AP.

 

Bombardér typu B-17 z obdobia druhej svetovej vojny narazil do budovy blízko Bradleyho medzinárodného letiska severne od mesta Hartford, keď sa posádka krátko po vzlietnutí pokúšala o návrat a pristátie. Hovorca nemocnice v Hartforde informoval o prijatí piatich zranených osôb.

Podľa zdrojov AP sa v lietadle nachádzalo desať cestujúcich a trojčlenná posádka. Medzi zranenými je aj osoba, ktorá sa nachádzala na zemi.

Connecticutský štátny komisár pre verejnú bezpečnosť James Rovella uviedol, že niektoré z osôb na palube utrpeli rozsiahle popáleniny a “obete je veľmi ťažké identifikovať”.

Podľa vyjadrenia amerického Federálneho úradu pre letectvo (FAA) na Twitteri mal havarovaný bombardér civilnú registráciu a jeho prevádzkovateľom nebola armáda. Blízko Bradleyho medzinárodného letiska sa nachádza Novoanglické letecké múzeum.

Údaje z portálu FlightAware ukazujú, že lietadlo havarovalo približne päť minút po vzlietnutí, pričom prekonalo vzdialenosť asi 13 kilometrov a dosiahlo výšku 240 metrov.