FOTO VÝBUCH v malej dedine! Vieme, čo sa STALO: Polícia žiada ľudí o POMOC

OSLANY – V obci Oslany v okrese Prievidza dnes pred štvrtou hodinou ráno vykradli tamojší bankomat. Polícia pátra po páchateľoch.

 

Aktualizované o 10:55 h

Ako nás informovala hovorkyňa trenčianskej polície Katarína Kuzmová, na miesto udalosti sa v krátkom čase dostavili hliadky polície, ktoré miesto výbuchu zabezpečili. Zároveň polícia začala okamžite pátrať po páchateľoch tohto skutku.„Na mieste sa ešte v súčasnosti vykonáva obhliadka miesta činu aj za prítomnosti experta z Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ v Bratislave a taktiež policajného pyrotechnika a psovoda,“ spresnila.Výška spôsobenej škody nebola zatiaľ presne určená.Polícia v Prievidzi začala trestné stíhanie vo veci trestných činov Všeobecné ohrozenie, Poškodzovanie cudzej veci a Krádež.„Žiadame prípadných svedkov tejto udalosti, aby akékoľvek informácie, ktoré by mohli viesť k jej objasneniu, oznámili na ktoromkoľvek útvare PZ alebo na známom čísle 158,“ dodala hovorkyňa. .

Aktualizované o 10:05 h

Udalosť sa podľa portálu pluska.sk odohrala na námestí pri hlavnej ceste hneď vedľa autobusovej zastávky, kultúrneho domu, len kúsok od kostola. Zároveň sa tu nachádza supermarket, železiarstvo, autodoplnky, či textil.

„My bývame len kúsok odtiaľ. Ja som spala, nepočula som nič, ale manžel ma budil, či som nepočula, že niečo strašne buchlo,“ povedala pre pluska.sk obyvateľka obce.

„Kusy bankomatu boli rozmetané po celom námestí, musela to byť riadna rana. My bývame na druhej strane obce, takže som nič nepočul, ale ráno prišla manželka z obchodu s tým, že tu bola bankomatová mafia,“ povedal ďalší obyvateľ obce.

Podľa informácií portálu trencin.standard.sk bol bankomat osadený na betónovom stĺpe neďaleko kostola.

Podľa predbežných zistení mal bankomat vybuchnúť pomocou nástražného výbušného systému .Zatiaľ nie je známe, koľko peňazí si z neho odniesli.

Správu budeme aktualizovať.

Viac o téme: aktualizované, bankomat, krádež, mafia, Oslany, polícia, vyšetrovanie, zlodeji

Súvisiace články