Kategórie Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Basgitarista IMT Smile PREHRAL boj s RAKOVINOU! Smútia za ním známe OSOBNOSTI: Srdcervúce odkazy do neba

Peter Bartoník. ZDROJ? IMT Smile/FB

BRATISLAVA – Tragická správa o úmrtí iba 27-ročného člena kapely IMT Smile, Petra Bartoníka, zasiahla nie len umeleckú sféru, ale aj celé Slovensko. Mnohí sa z jeho odchodu nevedia spamätať. Jeho kamaráti a kolegovia z brandže sa s ním lúčili aj na sociálnych sieťach.  

 

Odchod basgitaristu celoslovensky známej kapely IMT Smile spôsobil šok v celej umeleckej sfére. Vlani v auguste bolo Petrovi diagnostikované zákerné onkologické ochorenie. V boji s rakovinou mu kapela pomáhala ako vedela. Prostredníctvom sociálnej siete prosila ľudí o darovanie krvi, na čo okamžite reagovalo množstvo fanúšikov. Hoci talentovaný hudobník veľmi chcel, v tomto boji sa mu, žiaľ, nepodarilo zvíťaziť.

Za Petrom Bartoníkovom smútia nielen jeho fanúšikovia a hudobníci, ale aj iné známe osobnosti zo šoubiznisu. Svoju úprimnú sústrasť vyjadrili aj cez sociálne siete.

Hudobný dramaturg Juraj Čurný, ktorý tiež pôsobí v slovenskej hudobnej brandži ostal z odchodu mladého gitaristu v šoku. „27 rokov, to je strašné / úprimnú sústrasť,“ napísal do komentára.

Úprimnú sústrasť vyjadril aj moderátor Milan Zimnýkoval, známy ako Junior. „Odpočívaj v pokoji Peter, úprimnú sústrasť všetkým blízkym,“ píše.

Večný optimista

Peter za sebou zanechal mnoho zlomených sŕdc. Vďaka jeho dobrosrdečnosti a veselosti si ho zamilovali nielen milovníci hudby, ale každý, kto ho stretol. Jeho večný optimizmus bol nákazlivý všade, kde prišiel. Aj v dobe, kedy zistil, že je vážne chorý, ho stále neopúšťal. Preto sa jeho kamaráti a kolegovia muzikanti nevedia so smutnou správou zmieriť. Peťo totiž stále veril, že nad zákernou chorobou zvíťazí. Žiaľ, to sa mu nepodarilo.

MIMORIADNA SPRÁVA Slovenská kapela v slzách: Zomrel najmladší člen IMT Smile!

“Úprimnú sústrasť, myslíme na vás a na všetkých čo sú okolo vás. Nemám slov,” napísali do komentára pod tragickú správu členovia skupiny DESMOD.

K nim sa pridala ďalšia známa slovenská kapela HEX. „Myslíme na Peťa, myslíme na vás, na Peťovu rodinu, veľa síl kamaráti,“ píšu v komentári.

Mal celý život pred sebou

Peter bol nielen vynikajúcim hudobníkom, ale predovšetkým aj človekom. Svedčia o tom aj slová jeho priateľov a známych.

„Bol si skvelý človek, výborný priateľ, akého človek ťažko stretne a k tomu všetkému nadaný hudobník basgitarista. Budeš nám chýbať. Spomíname na tvoje prvé koncerty v Adamse. A keď si sa dostal do IMT Smile, tešili sme sa s tebou ako malí chlapci. Počkaj na nás tam hore. Budeš nám chýbať,“ píšu na svojej facebookovej stránke prevádzkovatelia podniku, kde Peter hrával.

Lukáš Mízner, ktorý s ním spolupracoval ako technik na viacerých koncertoch, sa z jeho odchodu nevie spamätať. „Odpočívaj v pokoji bráško a počkaj nás tam hore s dobrou náladou a pivkom v ruke! Už si brnkáš na struny s rôznymi hviezdami … odžili sme dlho veľa, ale k tomu pivku už sme sa nedostali,“ píše zronene na sociálnej sieti.

Peter bol uznávaný hudobník na celom Slovensku. Počas svojho života odohral nespočetné množstvo koncertov aj mimo kapely IMT Smile. Jeho odchod zanechal hlbokú ranu v srdciach mnohých.