Politika Spoločnosť Kauzy Domáce

Bašternáka vyšetrujú v ďalších veciach. Podľa Sakovej ide až o tri prípady

Ladislav Bašternák na súde priznal vinu a oľutoval svoj čin. Zdroj: TASR/Martin Bauman

BRATISLAVA – V súvislosti s menom Ladislava B. je začaté trestné stíhanie v ďalších troch veciach. Potvrdila to ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) pre denník Pravda.

“Prebieha riadne vyšetrovanie, a to na základe skutkov, ktoré sme jednak odhalili operatívnou činnosťou finančnej polície, jednak na základe výsledkov, ktoré nám poskytla finančná správa a aj na základe medializovaných informácií niektorých poslancov,” uviedla Saková.

Nepovedala, či by sa mal expremiér a predseda Smeru-SD Robert Fico odsťahovať z bytu, ktorý si od Ladislava B. prenajíma v komplexe Bonaparte. Je to podľa Sakovej o Ficovom osobnom rozhodnutí. Potvrdila, že v kauze podozrivých prevodov v komplexe je začaté trestné stíhanie vo veci. “Čakáme na jeden znalecký posudok, aby sme v tej veci vedeli pokračovať,” povedala pre Pravdu Saková.

V súvislosti s vyšetrovaním vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej zopakovala, že je záujem dozvedieť sa meno skutočného objednávateľa. Neuviedla, či vyšetrovanie smeruje k podnikateľovi Marianovi K.