Beňovú rozhneval Hrnko: To musí byť šmeker, ľudí obťažuje trápnosťami

BRATISLAVA – Výrok Antona Hrnka ju poriadne rozčúlil. Europoslankyňa Monika Beňová v statuse na Facebooku nešetrila tvrdými slovami po tom, čo sa podpredseda SNS vyjadril, že mu prekážajú reklamy na dámske vložky v televízii.

Hrnko sa pre Denník N v utorok vyjadril, že na Slovensko sa tlačí liberalizmus a že veci súvisiace so sexualitou boli vždy na Slovensku viac-menej tabuizované. „Predstava, že budeme mať v televízii pri každej večeri reklamu na dámske vložky, bola nepredstaviteľná a zrazu sa to tu servíruje zo dňa na deň, z hodiny na hodinu, v každej druhej reklame,“ povedal, čo vyvolalo vlnu reakcií.

Šmeker, odkazuje Beňová

Beňová tvrdí, že ona reklamu na dámske hygienické potreby nevníma v kontexte sexuality. „Ale poslanec Hrnko je zrejme šmeker, keď sa mu so sexualitou spájajú práve dámske hygienické potreby,“ píše Beňová. Čo sa týka tabuizovanej sexuality, na pomoc si vzala úryvky zo slovenských národných piesní. „Liezla na pec a ja za ňu, padla z pece a ja na ňu… načo sa ty za mnou vláčiš, keď ma ani neopáčiš,…poď ty Anča poď s nami, do stodoly do slamy… a pod,“ uviedla ako príklad.

„Píšem to aj preto, aby už muži ako poslanec Hrnko, prestali normálnych ľudí obťažovať takýmito trápnosťami a radšej niečo pre ženy normálne urobili z pohľadu legislatívy, lebo aj nato boli do NR SR zvolení. Nie na prezentáciu názorov k hygienickým potrebám pre nás, ženy,“ uzatvára Beňová s dodatkom, že jej oveľa viac prekáža reklama na pôžičky a alkohol.

Status Moniky Beňovej – FB / Monika Beňová

Autor: ph, Foto: FB / Monika Beňová, SITA/Diana Černáková, Marko Erd

Viac o téme: Anton Hrnko, Monika Beňová, Smer-SD, SNS

Súvisiace články