Regióny Trnava

BEŠTIE dobili nevinnú ženu do bezvedomia pre pár drobných

Zdroj: FB-Polícia SR-Trnavský kraj

TRNAVA – Trnavskí policajti obvinili 5 osôb z trestného činu lúpeže. Koncom minulého roku prepadávali osoby na trnavskej železničnej stanici. Vyšetrovateľ a žiada pre nich väzbu.

Na 39 ročnú ženu si trúfla trojica, dvaja muži a žena potom, čo spoločne popíjali. Keď zistili, že žena má stále peniaze, jeden ju vylákal na autobusovú zastávku. Tam ich čakali ďalší dvaja, ktorí ženu napadli úderom do hlavy. Po páde na zem jej 19 ročný mladík stupil opakovane na tvár, ostatní na ženu fyzicky útočili a v útoku prestali, až keď obeť nekládla žiadny odpor a zostala nehybne ležať na zemi. Kabelku, ktorú sa snažili žene vytrhnúť, zobrali a lup si rozdelili. Pri útoku utrpela obeť zlomeninu stavca a skončila v trnavskej nemocnici.

Za 20 eur dobili a okradli aj invalida

Druhou obeťou bol 59 ročný muž s francúzskou barlou. Dvojica, muž a žena sa ho pýtali na drobné. Z vrecka vytiahol asi 6 eur, no keď im ukázal, že má pri sebe peniaze, vzápätí sa k nemu opäť vrátili. Invalida rovnako fyzicky napadli, a podľa kamerových záznamov mu okrem faciek do tváre uštedrili aj kopance do tela. Kvôli svojmu hendikepu a prevahe osôb, sa trojice neubránil. Tento útok si našťastie nevyžiadal žiadne zranenia. Na základe získaných dôkazov vzniesol vyšetrovateľ obvinenie až 5 osobám – 40 ročnej Trnavčanke, ktorá je obvinená z oboch skutkov, 44 ročnému mužovi z okr. Galanta, dvom Trnavčanom vo veku 19 a 53 rokov a 42 ročnému mužovi z okr. Trnava. Všetky osoby sú stíhané za zločin lúpeže. V prípade obete – ženy im hrozí strata slobody až na 8 rokov, pri druhej lúpeže je sadzba vyššia. Osobu, ktorú prepadli, bola v zmysle zákona chránenou osobou a kvalifikuje sa ako závažnejší skutok, za ktorý hrozí strata slobody až na 12 rokov.
Obvinené osoby zostávajú v cele policajného zaistenia až do rozhodnutia súdu o ich väzbe.