Biden sa stal víťazom primárok v Georgii a Západnej Virgínii

WASHINGTON – Bývalý viceprezident USA Joe Biden zvíťazil v utorňajších demokratických primárkach v amerických štátoch Georgia a Západná Virgínia. Informovala o tom agentúra AP.

 

V Georgii hlásili voliči technické problémy a čakanie v dlhom rade, v dôsledku čoho sa v najmenej deviatich obvodoch hlasovanie predĺžilo a volebné miestnosti zatvorili neskôr.

Mohlo by vás zaujímať:
Reklama

Biden, bývalý dvojnásobný viceprezident USA počas vlády Baracka Obamu (2009-2017) a dlhoročný senátor za štát Delaware, si minulý piatok zabezpečil nomináciu Demokratickej strany pre novembrové prezidentské voľby, v ktorých bude vyzývateľom súčasného republikánskeho prezidenta Donalda Trumpa.

Biden je faktickým volebným lídrom demokratov odkedy v apríli zo súboja o nomináciu demokratov odstúpil jeho posledný hlavný súper Bernie Sanders. Na to, aby sa aj oficiálne stal nominantom, však potreboval získať 1991 delegátov v straníckych primárkach v jednotlivých štátoch USA.

Viac o téme: Bernie Sanders, Georgia, Joe Biden, prezidentské voľby USA 2020, primárky, viceprezident, víťaz, Západná Virgínia

Komentáre k článku

Momentálne nie je pridaný žiadny komentár
Pridajte komentár

Súvisiace články