Šport

Bielorusi zničili cígerovcov za tretinu: Totálny kolaps, Slováci odišli kondične!

PETROHRAD – Neuveriteľný kolaps predviedli slovenskí hokejisti v tretej tretine súboja s Bieloruskom na majstrovstvách sveta v hokeji v Rusku. Vo svojom štvrtom zápase prehrali druhý raz, Bielorusom podľahli 2:4, pritom ešte v tretej tretine viedli 2:0. Duel však nezvládli kondične, súper to využil a v tretej dvadsaťminútovke zapol na plné obrátky a dal štyri góly. Pritom pred zápasom nemal na konte ani bod. Dve víťazstva s najľahšími súpermi z Maďarska a Francúszka, prehra s Nemeckom a Bieloruskom a pred výberom Zdena Cígera najťažší súperi v skupine: Fínsko, Kanada a USA. Slováci si dva dni oddýchnu a na ďalśí duel nastúpia v sobotu večer.
Cígerovi chýbal zranený Tomáš Hrnka, po jednozápasovej pauze sa do zostavy vrátil Marko Daňo, no nič nepredviedol. Sklamal aj preceňovaný Martin Réway, Slovensko navyše stratilo Michala Sersena, ktorého v tretej tretine odviezli na nosidlách. Aby toho nebolo málo, Tomáša Jurča zašili desiatimi stehmi a časť zápasu hral s maskou.