Zahraničné

Boeing minul pristávaciu dráhu a skončil v rieke

Boeing minul pristávaciu dráhu a skončil v rieke. - Zdroj: SITA/Jacksonville Sheriff's Office via AP

JACKSONVILLE – V rieke skončilo dopravné lietadlo typu Boeing so 143 ľuďmi na palube, ktoré v noci na sobotu minulo na leteckej základni námorníctva Jacksonville v americkom štáte Florida pristávaciu dráhu. Informovala o tom agentúra AP.

Oficiálne zdroje uviedli, že pri nehode stroja charterovej linky neutrpel nikto vážne zranenia ani nikto nezahynul. Lietadlo so 136 cestujúcimi a siedmimi členmi posádky skončilo v plytkej vode Rieky svätého Jána (St. Johns River). Nemocničné ošetrenie bolo poskytnuté 21 dospelým osobám, spresňuje AP.

Velenie leteckej základne oznámilo, že Boeing 737 priletel do Jacksonville zo základne Guantánamo na Kube a “na konci pristávacej dráhy sa zrútil do rieky”. Na miesto havárie sa dostavili bezpečnostné a pohotovostné tímy amerických námorných síl a situáciu dostali rýchlo pod kontrolu, dodalo velenie základne. Oficiálne miesta však bezprostredne príčinu havárie lietadla neuviedli.

Rieka svätého Jána je najdlhšou a z komerčného a turistického hľadiska najvýznamnejšou riekou na Floride. Tečie z juhu na sever, je dlhá približne 500 kilometrov a v okolí mesta Jacksonville sa vlieva do Atlantického oceánu. Je okrem iného známa aj aligátormi, žijúcimi v jej plytčinách.